Po Stmívání Pattinson možná ovládne i Hunger Games

Kultura Kultura
27. 5. 2012 9:41
Druhý dál trháku Hunger Games možná obsadí upíra ze Stmívání Roberta Pattinsona
Robert Pattinson
Robert Pattinson | Foto: Reuters

Hollywood - Idol dívčích srdcí Robert Pattinson, kterého proslavila role upíra Edwarda ve filmové sérii Twilight, se možná objeví i v rámci druhého dílu úspěšných Hunger Games. Pattinson by mohl být jedním z hlavních kandidátů na roli Finnicka Odaira, jednoho z vítězů předchozích klání Hunger Games. Otázkou zůstává, zda by herec nabídku přijal, snaží se totiž oprostit od nálepky tanagerského idolu.

Právě obsazení role Finnicka Odaira v poslední době hýbě fanouškovskou základnou oblíbených Hunger Games. Podle knižní předlohy od Suzanne Collins by měl být Odair neuvěřitelně přitažlivý a charismatický mladý muž. Navíc se brzy ukáže, že skrývá cosi, co zásadně změní vývoj událostí příběhu.

Producentem Hunger Games je studio Lionsgate, které mělo na starost také sérii Twilight (Stmívání). Zájem o hvězdu upírské ságy se proto zdá logický, sám Patisson však již dříve uvedl, že v podobných projektech nehodlá pokračovat. Tomu nasvědčuje i současný Pattinsonův vkus, co se rolí týče. V rámci filmového festivalu v Cannes se návštěvníkům představil v hlavní roli snímku Cosmopolis Davida Croneberga, kde ztvárnil znuděného milionáře.

Fanoušci však v roli Odaira vidí i další známé herce, mezi nejčastěji skloňovaná jména patří například Zac Efron známý z High School Musical.

První díl filmového zpracování Hunger Games je i po dvou měsících od světové premiéry stále mezi deseti nejúspěšnějšími snímky amerického žebříčku a v letošním roce jeho popularitu zastínil pouze komiksový trhák Avengers. Druhý díl série by se měl začáít natáčet během léta a premiéru si ve světových kinech odbude v listopadu 2013.

 

Právě se děje

Další zprávy