Po Star Treku natočí J.J. Abrams film o Armstrongovi

Kultura ČTK Kultura, ČTK
21. 1. 2013 12:19
Snímek o dopujícím cyklistovi vznikne podle knihy Juliet Macurové
Lance Armstrong
Lance Armstrong | Foto: Reuters

Los Angeles - Život amerického cyklisty Lance Armstronga, který minulý týden poprvé veřejně potvrdil, že během své kariéry dopoval, se objeví na filmovém plátně. Výpravný snímek se chystá natočit režisér J.J. Abrams, jehož nejnovější díl ságy Star Trek právě míří do kin. Jeho česká premiéra je naplánovaná na 6. června 2013.

Studio Paramount Pictures už vlastní práva na připravovanou knihu reportérky listu The New York Times Juliet Macurové Cycle of Lies: The Fall of Lance Armstrong (Kolo lží: Pád Lance Armstronga).

Sportovní novinářka sledovala Armstrongovo zotavení z rakoviny i zisk sedmi titulů ve slavném závodě Tour De France, o něž ale cyklista po prokázání dopingu přišel. Její kniha má vyjít letos v červnu.

Režisér J.J. Abrams za sebou má takové filmy, jako Mission: Impossible III z roku 2006, Star Trek z roku 2009 a Super 8 z roku 2011.

Ihned po zveřejnění plánů na natočení snímku o Armstrongovi se začalo spekulovat o možném hlavním představiteli. Na prvním místě se skloňuje jméno Matta Damona, ovšem padlo i jméno herce a Armstrongova přítele Jakea Gyllenhaala. Za možného filmového Armstronga je považován i australský herec Sam Worthington či jeho britský kolega Jude Law.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

Další zprávy