Pixies opustila v krátké době i druhá Kim

Kultura Kultura
2. 12. 2013 15:00
Kim Shattuck byla náhradou za soluzakladatelku Kim Deal
Kim Shattuck (ex-Pixies).
Kim Shattuck (ex-Pixies). | Foto: Anna Vedralová

Praha - Kultovní kapela Pixies přišla v krátké době o druhou baskytaristku Kim. Po Kim Deal, která hrála s Pixies ve zlatých časech i po jejich reunionu, se poroučí i Kim Shattuck, která ji nahradila letos v létě a vyjela s kapelou na turné, které se zastavilo i v Praze.

"Je mi líto, že dnes u Pixies končím. Byla to skvělá zkušenost," napsala Kim Shattuck v pátek na své facebookové stránce. "Teď se budu soustředit na kapelu The Muffs, s níž chystám novou desku. Přeju všem vše nejlepší," dodala.

Podívejte se na fotografie z pražského koncertu Pixies:

Pixies zatím na oznámení nereagovali, ani nezveřejnili nové jméno na postu baskytaristy. Black Francis jen tweetnul citát Marcela Duchampa:  "Jakmile začneme dávat své myšlenky do slov a vět, vždy dojde k jejich deformaci," napsal ve francouzštině, zřejmě aby nedeformoval vyznění citátu.

Kim Deal, spoluzakladatelka Pixies, letos v létě skončila v kapele podobně náhle během nahrávání ve Walesu. "Šel jsem s Kim do kavárny a tam mi oznámila, že letí domů," vzpomínal nedávno Black Francis v rozhovoru pro čaopis Rolling Stone.

Pixies nyní čeká severoamerické turné, které začne 15. ledna. Do té doby bude určitě obsazení zase úplné.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy