Pfeifferová a De Niro si zahrají v gangsterce Malavita

Kultura Kultura
31. 5. 2012 8:37
Příběh o mafiánovi pod ochranou FBI napsal Luc Besson

Praha -  Michelle Pfeifferová a Robert De Niro se již objevili bok po boku ve filmech Šťastný Nový rok a Hvězdný prach. Tentokrát je ve hře příběh knihy Badfellas od francouzského autora thrillerů Tonino Benacquisty. Název díla odkazuje na americký krimifilm Goodfellas (1990), v němž právě jednu z hlavních rolí ztělesnil Robert De Niro. Adaptace Benacquistovy knihy ponese název Malavita.

Děj knihy zachycuje zdánlivě normální americkou rodinu Blakeových, která se přestěhovává do fiktivní Cholung-sur-Avre v Normandii. Hlava rodiny Fred zde má údajně psát historii spojeneckého vylodění, jeho manželka Maggie začne spolupracovat s místní charitou a jejich děti nastoupí na zdejší lyceum. Zdánlivě nevinný Frad Blake je však ve skutečnosti bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni začleněný nyní do programu FBI na ochranu svědků. Je jen otázkou času, kdy jeho krytí praskne…

Robert De Niro je kromě jiného znám jako mladší verze nejslavnějšího fiktivního mafiána všech dob Vita Corleoneho (jehož roli převzal po Marlonu Brandovi), ale kromě jiných seriózních zločinců předvedl také komické variace zločineckých postav - ve filmech Přeber si to (1999) a Přeber si to znovu (2002) ztělesnil Paula Vittiho, gangsterského šéfa s psychickými problémy a v animovaném Příběhu žraloka (2004) propůjčil svůj hlas Donu Linovi, patriarchovi žraločí mafie. Michelle Pfeifferová si zase zahrála hlavní roli v komedii Manželství s mafií (1988).  

 

Právě se děje

Další zprávy