Penélope a Javier si možná zahrají s Angelinou a Bradem

Kultura Kultura
26. 4. 2012 14:24
Cruzová a Bardem si zřejmě zahrají ve filmu The Counselor Ridleyho Scotta
MFF v Cannes - Penélope Cruz
MFF v Cannes - Penélope Cruz | Foto: Reuters

Praha - Penélope Cruzová se objeví zřejmě po boku manžela Javiera Bardema ve filmu The Counselor. Tato zpráva je o to zajímavější, že minulý týden pronikly na veřejnost informace o možné účasti jiného hereckého páru na tomto projektu - Brada Pitta a Angeliny Jolie. Ti by měli opět po osmi letech hrát ve společném snímku. Naposledy v roce 2005 ztělesnili dvojici nájemných zabijáků ve filmu Mr. & Mrs. Smith.

Scénář pochází z pera úspěšného amerického spisovatele a držitele Pulitzerovy ceny Cormaca McCarthyho, jehož knihu Tahle země není pro starý úspěšně zfilmovali v roce 2007 bratři Coenové. Adaptaci se podařilo získat čtyři Oscary. The Counselor (Poradce) se bude v některých ohledech podobat svému předchůdci - hrdinou je totiž právník, který se (stejně jako hrdina „Téhle země") úmyslně zaplete do obchodu s drogami na americko-mexickém pohraničí a svého rozhodnutí později hořce lituje.

Jeden z filmových zasvěcenců příběh popsal jako „Tahle země není pro starý na steroidech". Režie se chopí Ridley Scott a hlavní postavu bude představovat Michael Fassbender, jenž si zahraje i ve Scottově sci-fi Prometheus

Premiéru bude mít film v roce 2013.
 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Pozůstalým po civilistech zabitých při útoku USA v Kábulu omluva nestačí

Omluva nestačí, řekl v sobotu Afghánec Ímal Ahmadí, který při útoku americké armády v Kábulu přišel na konci srpna o deset příbuzných. Pentagon původně útok bezpilotního letadla vydával za akci proti autu s atentátníky, v pátek se ale omluvil a přiznal, že zemřelo deset civilistů. Mezi oběťmi útoku z 29. srpna byla i tříletá Ahmadího dcera. Z deseti mrtvých bylo sedm dětí.

Střela z bezpilotního letounu zasáhla auto Ahmadího bratra. Rodina požádala Washington, aby incident vyšetřil a aby byli potrestáni vojáci, kteří jsou za incident zodpovědní.

"Omluva nám nestačí, Spojené státy by měly najít toho, kdo to udělal," řekl Ahmadí. Rodina podle něj také bude požadovat finanční odškodné a převoz několika členů do jiné země, kterou Ahmadí ale neupřesnil.

Zabitý řidič a Ahmadího bratr pracoval delší dobu pro americkou humanitární organizaci. Americká média hned po útoku uváděla, že mrtví jsou civilisté a že nic nepodporuje tvrzení Pentagonu o tom, že v autě byly výbušniny. Raketa auto zasáhla, když řidič vjížděl na příjezdovou cestu k domu a děti se rozběhly řidiče přivítat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy