Pařba na třetí šlape na paty Království lesních strážců

Kultura Kultura
4. 6. 2013 8:25
Nejvíc se v Česku chodí na animovaný film Království lesních strážců
Království lesních strážců je první
Království lesních strážců je první | Foto: Aktuálně.cz

Praha − Animované filmové hity ze zámoří jsou v českých kinech sázkou na jistotu. Potvrzuje to i nejnovější z nich - Království lesních strážců. O víkendu si ho nenechalo ujít 43 409 diváků, kteří za vstupenky utratili 6 milionů 117 tisíc korun.

Na druhém místě těsně skončila premiérově nasazená "chlapská" komedie Pařba na třetí s 41 906 diváky a tržbou ve výši 5 milionů 569 tisíc korun.

Třetí příčku pak obsadil akční snímek Rychle a zběsile 6. Minulý týden byl film na prvním místě, o tomto víkendu ho zhlédlo 31 014 diváků.

Z druhé na čtvrtou pozici kleslo drama Velký Gatsby. Film přes víkend vidělo 18 974 diváků, za něž film utržil 2 miliony 792 tisíc korun.

Iron Man 3 je na pátém místě a o víkendu jej zhlédlo 11 102 diváků. Po pěti týdnech od premiéry film vidělo téměř 250 tisíc lidí, kteří nechali v pokladnách kin 36 milionů korun.

Čtyřlístek ve službách krále zaznamenal skok z 15. na 9. místo. Snímek o víkendu vidělo 3 926 diváků. Po 14 týdnech od uvedení má snímek na kontě už 222 463 prodaných vstupenek a tržbu ve výši 26 milionů korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co do kina?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší Trumpovo pravidlo nulové tolerance k migraci

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší nařízení z dob vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa, které zavedlo "nulovou toleranci" vůči migrantům přecházející hranici mezi Mexikem a Spojenými státy ilegálně. V úterý o tom informovala agentura AP. Toto pravidlo vedlo k rozdělení tisíců rodin.

Úřadující ministr spravedlnosti Monty Wilkinson v nových instrukcích pro federální prokurátory uvedl, že ministerstvo se vrací ke své dřívější praxi, kdy se případy posuzovaly individuálně.

Politika "nulové tolerance" znamenala, že každý dospělý člověk chycený při ilegálním přechodu hranice měl kvůli tomu být trestně stíhaný. Děti nemohou být vězněny se svými příbuznými, a tak byly rodiny rozdělovány a děti byly posílány do zařízení spravovaných ministerstvem zdravotnictví. Takový osud potkal více než 5500 nezletilých, uvádí agentura AP. V roce 2018 bylo rozdělování zastaveno, ale i pak pokračovalo v menším rozsahu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy