Od amfor k vesmírným skafandrům. Muzeum zkoumá obaly

Kultura Kultura
26. 2. 2013 7:14
Výstava o obalech se koná v Národním zemědělském muzeu v Praze
Na výstavě jsou k vidění stovky potravinových obalů
Na výstavě jsou k vidění stovky potravinových obalů | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Keramická zásobnice na obilí z doby bronzové, antická amfora objevená ve Středozemním moři u egyptských břehů z doby římské, secesní láhev na mléko, nepoužitá plechovka UNRRA, litografický kámen se zachovanými tisovými formami etiket na kakao nebo skafandry amerických astronautů a současné potraviny používané v ruském vesmírném programu.

Národní zemědělské muzeum od ledna otevřelo druhou část výstavy Od věku sloužím člověku, která je věnována potravinářským obalům v historickém kontextu. 

Expozice zábavnou a interaktivní formou propaguje téma třídění a recyklace obalů. Výstava představuje historický vývoj obalů na potraviny a stále pokračující snahu lidstva o jejich objemovou minimalizaci a zároveň o maximalizaci jejich funkcí. Expozice připomíná také obaly, které si ještě mnoho návštěvníků pamatujete z nedávné minulosti - například obaly od lakrumáků, plechové obaly od ovocných bonbonů nebo plastové sáčky od mléka.

Výstava bude přístupná až do podzimu 2017. Vstupné pro dospělé činí 110 korun. Více informací lze najít na webech Eko-komu nebo Národního zemědělského muzea.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Po dlouhé nemoci zemřela v Olomouci herečka Hana Maciuchová. Bylo jí 75 let. Úmrtí oznámila hereččina sestra

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Prezident Biden bude podporovat vzájemně dojednané dvoustátní řešení izraelsko-palestinského konfliktu, řekl úřadující vyslanec USA při OSN

Zdroj: ČTK
Další zprávy