Ocelový Superman nestačil Univerzitě pro příšerky

Kultura Kultura
25. 6. 2013 7:55
Animovaná Univerzita pro příšerky vydělala o víkendu nejvíc
Muž z oceli
Muž z oceli | Foto: Warner Bros.

Praha − Nejnavštěvovanějším filmem uplynulého víkendu je Univerzita pro příšerky. Animovaný film, který se o víkendu stal komerčním hitem i v USA, si v Česku nenechalo ujít 32 875 diváků, kteří nechali v pokladnách kin 4 miliony 691 tisíc korun.

V těsném závěsu je premiérově nasazený Muž z oceli, kterého o víkendu zhlédlo 30 123 diváků, za něž film utržil 4 miliony 536 tisíc korun.

Top tři uzavírají Podfukáři s 10 150 diváky za víkend a tržbou ve výši 1 milionu 419 tisíc korun.

Ze druhé na čtvrtou příčku klesla sci-fi Star Trek: Do temnoty. Snímek přes víkend zhlédlo 5 382 diváků. Po třech týdnech v kině film utržil necelých 11 milionů korun a přilákal 67 820 diváků.

Velký Gatsby je na šesté pozici s 3600 diváky za víkend a tržbou 480 tisíc korun. Po šesti týdnech film zhlédlo 141 tisíc diváků, za něž snímek utržil 20 milionů korun.

Rychle a zběsile 6 zaznamenalo pokles v návštěvnosti o téměř 50 procent a je nyní na osmém místě. O víkendu film vidělo 2 695 diváků, kteří za vstupenky utratili 367 tisíc korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 25 minutami

Biden telefonoval s Putinem, hovořilo se o dohodě Nový START, otravě Navalného i o prosincovém hackerském útoku na americké úřady, oznámil Bílý dům.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Poslanci odmítli legalizaci konopí, přinesla by zdravotní rizika, míní Blatný

Sněmovna odmítla omezenou legalizaci konopí. Návrh skupiny čtyř desítek poslanců ze šesti klubů předpokládal, že by si bezúhonní dospělí lidé mohli bez hrozby postihu vypěstovat a zpracovat doma až pět rostlin konopí. Plénum novelu o návykových látkách, za níž stojí zejména Piráti, zamítlo na návrh SPD hlasy 55 z 89 přítomných poslanců už v úvodním kole.

Pirátský poslanec Tomáš Vymazal zdůrazňoval, že změna by mohla zabránit kriminalizaci jinak bezúhonných lidí. "Konopí je v Česku velice oblíbené. Dle různých studií s ním má zkušenost více než každý čtvrtý mladistvý a u dospělých jsou to dokonce dva z pěti," uvedl. Regulace by podle poslance měla nahradit podle něho selhávající represi. Podle předsedy STAN Víta Rakušana jde o odstraňování státem řízeného pokrytectví.

Naopak ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) upozorňoval na to, že novela je v rozporu s mezinárodním právem a protidrogovou politikou. "Přináší velká sociální a zdravotní rizika," uvedl. Ministr také varoval před možnou drogovou turistikou za takzvaným rekreačním konopím.

Novela předpokládala, že lidé by mohli mít doma beztrestně až 1,25 kilogramu sušiny konopí. Ostatním lidem by pěstitelé museli zabránit ve volném přístupu k tomuto konopí pod hrozbou pokuty až 15 000 korun. Až 30 gramů by mohli lidé nosit u sebe i mimo obydlí. Stejné množství, tedy 30 gramů, by mohli legálně předat jinému dospělému člověku, ovšem výhradně bezplatně. Totéž mělo platit pro produkty získané z konopí.

Předkladatelé tvrdili, že omezená legalizace konopí by zmenšila černý trh a vedla by také ke snížení trestné činnosti, která se s ním váže.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Lamparda u fotbalistů Chelsea nahradil Tuchel

Novým trenérem fotbalistů Chelsea byl podle očekávání jmenován Němec Thomas Tuchel. Londýnský klub dnes oznámil, že s bývalým kouřem Paris St. Germain či Dortmundu podepsal smlouvu na rok a půl s opcí. Tuchel nahradil odvolaného Franka Lamparda.

Tuchel v novém působišti už dnes povede první trénink a premiéra na lavičce ho čeká ve středečním ligovém utkání s Wolverhamptonem. "Nikdy není příjemné měnit trenéra uprostřed sezony, ale jsme rádi, že v Thomasi Tuchelovi se nám podařilo získat jednoho z nejlepších evropských trenérů," uvedla na klubovém webu ředitelka Chelsea Marina Granovská.

Sedmačtyřicetiletý Tuchel naposledy vedl Paris St. Germain, kde v prosinci skončil. Francouzský celek trénoval od května 2018 a s týmem vyhrál v obou sezonách mimo jiné francouzskou ligu a v uplynulém ročníku s ním došel do finále Ligy mistrů. V minulosti působil také v Mohuči a Dortmundu, se kterým v roce 2017 vyhrál Německý pohár.

V Chelsea nahradil Lamparda, který byl odvolán kvůli neuspokojivým výsledkům. "Blues" pod vedením nejlepšího klubového střelce z posledních osmi ligových duelů zvítězili pouze ve dvou a propadli se až na devátou pozici. Bývalý záložník vedl Chelsea od léta 2019 a v první sezoně s ní obsadil čtvrté místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy