Ocelový Superman nestačil Univerzitě pro příšerky

Kultura Kultura
25. 6. 2013 7:55
Animovaná Univerzita pro příšerky vydělala o víkendu nejvíc
Muž z oceli
Muž z oceli | Foto: Warner Bros.

Praha − Nejnavštěvovanějším filmem uplynulého víkendu je Univerzita pro příšerky. Animovaný film, který se o víkendu stal komerčním hitem i v USA, si v Česku nenechalo ujít 32 875 diváků, kteří nechali v pokladnách kin 4 miliony 691 tisíc korun.

V těsném závěsu je premiérově nasazený Muž z oceli, kterého o víkendu zhlédlo 30 123 diváků, za něž film utržil 4 miliony 536 tisíc korun.

Top tři uzavírají Podfukáři s 10 150 diváky za víkend a tržbou ve výši 1 milionu 419 tisíc korun.

Ze druhé na čtvrtou příčku klesla sci-fi Star Trek: Do temnoty. Snímek přes víkend zhlédlo 5 382 diváků. Po třech týdnech v kině film utržil necelých 11 milionů korun a přilákal 67 820 diváků.

Velký Gatsby je na šesté pozici s 3600 diváky za víkend a tržbou 480 tisíc korun. Po šesti týdnech film zhlédlo 141 tisíc diváků, za něž snímek utržil 20 milionů korun.

Rychle a zběsile 6 zaznamenalo pokles v návštěvnosti o téměř 50 procent a je nyní na osmém místě. O víkendu film vidělo 2 695 diváků, kteří za vstupenky utratili 367 tisíc korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy