Ocelový Superman nestačil Univerzitě pro příšerky

Kultura Kultura
25. 6. 2013 7:55
Animovaná Univerzita pro příšerky vydělala o víkendu nejvíc
Muž z oceli
Muž z oceli | Foto: Warner Bros.

Praha − Nejnavštěvovanějším filmem uplynulého víkendu je Univerzita pro příšerky. Animovaný film, který se o víkendu stal komerčním hitem i v USA, si v Česku nenechalo ujít 32 875 diváků, kteří nechali v pokladnách kin 4 miliony 691 tisíc korun.

V těsném závěsu je premiérově nasazený Muž z oceli, kterého o víkendu zhlédlo 30 123 diváků, za něž film utržil 4 miliony 536 tisíc korun.

Top tři uzavírají Podfukáři s 10 150 diváky za víkend a tržbou ve výši 1 milionu 419 tisíc korun.

Ze druhé na čtvrtou příčku klesla sci-fi Star Trek: Do temnoty. Snímek přes víkend zhlédlo 5 382 diváků. Po třech týdnech v kině film utržil necelých 11 milionů korun a přilákal 67 820 diváků.

Velký Gatsby je na šesté pozici s 3600 diváky za víkend a tržbou 480 tisíc korun. Po šesti týdnech film zhlédlo 141 tisíc diváků, za něž snímek utržil 20 milionů korun.

Rychle a zběsile 6 zaznamenalo pokles v návštěvnosti o téměř 50 procent a je nyní na osmém místě. O víkendu film vidělo 2 695 diváků, kteří za vstupenky utratili 367 tisíc korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 39 minutami

Kritická kniha o Trumpovi od jeho neteře může vyjít, soud zrušil zákaz distribuce

Newyorský odvolací soud ve středu zrušil opatření, kterým soud nižší instance dočasně zakázal nakladatelství šířit kriticky laděnou knihu o prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Vydání knihy z pera prezidentovy neteře Mary Trumpové se u soudu snažil zablokovat Trumpův bratr Robert, podle kterého Mary sepsáním knihy porušila smlouvu o mlčenlivosti.

Na základě rozhodnutí odvolacího soudu bude moci nakladatelství Simon & Schuster tisknout a distribuovat knihu Mary Trumpové, která nese název "Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man" (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě). Na pultech knihkupců by se měla 240stránková kniha podle původního plánu objevit 28. července.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy