Nový Star Trek se ukáže v IMAX před Hobitem

Kultura Kultura
28. 11. 2012 19:03
J.J.Abrams uvede preview z úvodních scén nového Star Treku
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Ve stopách Christophera Nolana a Brada Birda se rozhodl vykročit režisér J.J. Abrams, které v současnosti dokončuje pokračování příběhu ze světa Spojené federace planet - Star Trek: Do temnoty (Star Trek Into Darkness). Abrams se totiž podobně jako oba zmínění tvůrci rozhodl uveřejnit devítiminutové preview úvodních scén připravovaného snímku již několik měsíců před premiérou.

Preview mohou shlédnout diváci v 500 IMAX kinech na světě před filmem Hobit : Neočekávaná cesta. Poprvé se tak stane čtrnáctého prosince. Christopher Nolan natočil podobné preview k filmům Temný rytíř a Temný rytíř povstal. Zatímco preview Temného rytíře mohli shlédnout návštěvníci kina před projekcí Já legenda, preview posledního dílu Nolanovy trilogie promítali právě před Birdovým Mission Imposible - Ghost Protocol, jenž měl své preview také. Abrams stejně jako Nolan a Bird natočil zmíněný úsek pomocí velkoformátových kamer, na rozdíl od nich má ale prvenství v tom, že jeho preview bude ve 3D. Premiéra Star Trek : Do temnoty je naplánována na 17. května 2013.

První díl rebootu vydělal více jak 385 milionů dolarů. Film přitom stál sto padesát milionů dolarů, čímž se stal nejdražším snímkem, který kdy v rámci fenoménu Star Trek vznikl. Tato verze také jako jediná proměnila některou z oscarových nominacích - a to v kategorii masek.

Společnost Paramount Pictures již zveřejnila následující synopsi děje:

Když je posádka vesmírné lodi Enterprise povolána zpět domů, zjistí, že nezastavitelná síla teroru uvnitř jejich vlastní organizace rozvrátila flotilu se vším, co představuje a zanechala tak náš svět v krizi.

S chutí vyrovnat si osobní účty, vede kapitán Kirk výpravu na planetu ve válečné zóně, aby zadržel  muže představujícího zbraň hromadného ničení.

Jak jsou naši hrdinové zapleteni do šachové hry na život a na smrt, láska bude podrobena zkoušce, přátelství budou přetržena a bude nutné přinést oběti pro jedinou rodinu, která Kirkovi zbyla: jeho posádku.

Jako dosud neznámý Kirkův soupeř se ve filmu objeví Benedict Cumberbatch (Sherlock).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kde výhodně koupit vstupenky do kina?

 

Právě se děje

před 2 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy