Nový Batman poráží v Americe tanečníky i hlídače

Kultura Kultura
30. 7. 2012 13:29
Nové filmové premiéry jsou stále ve stínu Nolanova eposu
Foto: Aktuálně.cz

Praha - I tento víkend se na první příčce americké návštěvnosti drží nejnovější filmové dobrodružství superhrdiny Batmana Temný rytíř povstal. Závěr série režiséra Christophera Nolana v samotných Spojených státech vydělal víc než 289 miliónů dolarů a celosvětově získal až 537,3 miliónu.  Na druhém místě si silnou pozici hájí jiné pokračování úspěšné série - animovaný film Doba ledová 4: Země v pohybu má na domácím kontě skoro 115 miliónů dolarů.

Až za tyto dva trháky se umístily čerstvé novinky. Třetí příčku zaujala sci-fi komedie Sousedská hlídka režiséra Akivy Schaffera, která měla premiéru v pátek 27. července a přes víkend stačila již utržit kolem 13 miliónů dolarů. Stejný den se divákům představil snímek Step Up Revolution známý též jako Let´s Dance: Revolution, čtvrtý z tanečních filmů Step Up, tentokrát režírovaný Scottem Speerem. Na páté místo se propadla komedie Méďa amerického komika Setha MacFarlaneho.

Sousedská hlídka vypráví o iniciativě čtyř mužů, kteří dají dohromady v městečku Glenview dohromady sousedskou hlídku proti běžným „zločinům", ale jejich činnost se obrátí jiným směrem, když odhalí chystaný komplot mimozemšťanů. Hlavní role ve filmu představují Ben Stiller, Vince Vaughn, Johan Hill, Richard Ayoade a Rosemarie DeWittová.

Česká premiéra Sousedské hlídky je plánována na 11. října 2012.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kam do kina?

 

Právě se děje

Další zprávy