Novou knihu Rowlingové vydá v Česku opět Albatros

Kultura Kultura
19. 5. 2012 10:34
Nakladatelství přijde po řadě o Harry Potterovi i s Prázdným místem pro dospělé
J.K.Rowlingová
J.K.Rowlingová | Foto: ČTK

Praha - Stejně jako v mnoha jiných zemích světa vyjde i u nás za několik měsíců nový příběh J. K. Rowlingové The Causual Vacancy (u nás s názvem Prázdné místo). Stejně jako sedmidílnou ságu o boji čarodějnického učně Harryho Pottera s temným lordem Voldemortem jej vydá společnost Albatros Media, konkrétně nakladatelství Plus, které se postará o českou i slovenskou verzi.

Ve světě bude Prázdné místo poprvé vydáno 27. září - v tištěné, elektronické i zvukové verzi. Datum vydání v naší zemi bude dle zástupců Albatrosu ještě upřesněno. Po dětské fantasy se Rowlingová chystá dobýt svět s příběhem z realistického prostředí. Stejně jako ve svém dosavadním díle se však silně zaměří na sociální a politické otázky. 

Podle nakladatele půjde o černou komedii situovanou do anglického města Pagfordu, které není tak idylické, jak se na první pohled zdá. Román se vyznačuje černým humorem, nutí k přemýšlení a neustále překvapuje, uvádí nakladatelství.

Foto: ČTK

Pagford je zdánlivě idylické anglické městečko se starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou je město ve válce, naznačuje děj nakladatel. Bohatí jsou ve válce s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Zápletka začíná úmrtím čtyřicátníka Barryho Fairweathera, které obyvatele městečka šokuje. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v radě farnosti, se brzy stane katalyzátorem pro největší válku, jakou město zažilo.

„K psaní přistupuji pořád stejně, ale moje nová kniha je velmi odlišná od série s Harrym Potterem, o kterou se v Čechách tak skvěle stará nakladatelství Albatros a na Slovensku nakladatelství Ikar. Způsob, jakým k nové kapitole mé literární kariéry přistoupilo nakladatelství Plus společnosti Albatros Media, mě přesvědčil, že jsem mu ráda svěřila vydání svého románu The Casual Vacancy v češtině i ve slovenštině," prohlásila samotná Rowlingová.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přečtěte si i jiné nové knihy na našem trhu.

 

Právě se děje

Další zprávy