Novinky na DVD: Kocour v botách, Válka Bohů

MD
26. 3. 2012 10:27
Jaké filmy vycházejí koncem března na DVD?
Kocour v botách
Kocour v botách | Foto: Bontonfilm

Jaké filmy vychází koncem března na DVD? Přinášíme vám tři tipy a přehled.

Kocour v botách

28. března vychází na DVD a Blu-ray discích animovaná komedie Kocour v botách. Recenzent Aktuálně.cz Tomáš Stejskal filmu udělil 65 procent a v recenzi napsal: "Shrek bořil představu o rozdílu mezi hrdinou a padouchem; byl reprezentant těch, kteří bývají obvykle "ti zlí". Kocour zase narušuje stereotyp mužného hrdiny z druhé strany - svou v mládí roztomilou a v dospělosti trochu neohrabanou vizáží. K těm nejpovedenějším patří scény, kdy používá obří kukadla jako neodolatelný přesvědčovací nástroj a roztomilost je tu líčena skoro jako superschopnost. Vedle těchto povedených detailů a momentů však celkový styl a způsob vyprávění představují zvláštní směs zmíněných poloh - tedy spaghetti westernu a "osudových příběhů" z Jižní Ameriky." Disk obsahuje několik bonusů včetně vystřižených scén.

Válka Bohů

Od 30. března bude ke koupi akční fantasy Válka Bohů Tarsema Singha. Recenzent Aktuálně.cz Kamil Fila film ohodnotil devadesáti procenty a v recenzi napsal: "Scénář Immortals vychází dějově jen velmi volně z antické mytologie. V porovnání se Soubojem Titánů nebo třeba Trojou dokonce úplně nejvolněji. Ale v přiblížení se tomu, jak dnes zprostředkovaně nahlížíme na řeckou mytologii, jsou Immortals zároveň nejpřesnější a nejdůvtipnější. Základní přístup výše uvedených dvou filmů totiž je, že se snaží učinit mýty co nejrealističtější a zbavit je kouzla nebo dokonce nadpřirozena. Immortals naopak jsou založení na tom, že na mýty nahlížíme jako na umělé, neživotné, neskutečné a film postupně nás zasvěcují do této sféry nadpřirozena, aniž by se pokoušel o realističnost." Film vychází i na Blu-rayi.

Mistrovský plán

Na DVD a Blu-rayi vychází také akční komedie Bretta Ratnera Mistrovský plán v hlavní roli s Benem Stillerem v hlavní roli. V recenzi pro Aktuálně.cz Kristýna Pleskotová napsala:

Filmy, které vycházejí 28. března

Konec jasnovidce, Skleněná oblaka, Věštec

"Ať už film lavíruje mezi nevtipnou komedií a zlodějským filmem bez špetky napětí, nejzajímavější na zkoumání zůstává ono napojení na současnost. V době demonstrací na Wall Steet proti sociální nerovnosti a chamtivosti velkých firem, jak praví heslo protestu Occupy Wall Street, přichází Ratner se snímkem, v němž dostane křivák za uši a komunita se o spravedlnost postará sama."

 

Právě se děje

před 50 minutami

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy