Nové trailery: Elysium, Superman a gay Douglas

MD
11. 4. 2013 6:54
Podívejte se na ukázky z očekávaných filmů Muž z oceli a Elysium
Elysium
Elysium | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Podívejte se na očekávaný trailer k americkému sci-fi filmu Elysium režiséra Neilla Blomkampa (District 9). Příběh filmu je zasazen do roku 2159. Na vesmírné stanici Elysium žijí lidé v luxusu a bez jakýchkoliv nedostatků, na zdevastované Zemi žijí ostatní. Max (Matt Damon) se pokusí do střeženého Elysia proniknout.

První trailer nabízí mnoho vizuálních efektů, akce a epickou hudbu. Jak dopadne Blomkampův druhý celovečerní film zjistíte od 29. srpna.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Superman přilétá

Televizní spot na Muže z oceli ve třiceti vteřinách ukazuje spíše sestřihané záběry z traileru, což však nemění nic na vysokých očekáváních na výsledek. Příběh známé komiksové postavy Clarka Kenta (Henry Cavill) zrežíroval Zack Snyder (Strážci - Watchmen, 300: Bitva u Thermopyl). V dalších rolích uvidíme Russella Crowa nebo Amy Adams. Premiéra filmu je 20. června.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Michael Douglas jako gay zpěvák

Behind the Candelabra: The Secret Life Of Liberace, nový film Stevena Soderbergha (Bez kalhot, Vedlejší účinky) uvede HBO 26. května. Film s odvážným trailerem je životopisným dramatem o pianistovi a zpěvákovi, který byl znám jako Liberace. Koncertoval, vystupoval v televizi, hrál ve filmech a během 50. a 70. let byl nejlépe placeným bavičem na světě. Zpěváka ztvárnil Michael Douglas (Wall Street: Peníze nikdy nespí, Zkrat) a jeho milence Matt Damon (Nákaza, Koupili jsme zoo).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy