Nolan chystá nový Počátek. Sci-fi Interstellar

Kultura Kultura
13. 1. 2013 17:47
Režisér batmanovské trilogie přichází s novým filmem
Foto: Luboš Vedral, Warner Bros

Praha - Fanoušci Christophera Nolana, kteří netrpělivě očekávali oznámení o dalším plánovaném filmu slavného režiséra se nejspíš dočkali. Režisér má údajně v plánu natočení sci-fi s názvem Interstellar. A zdá se, že slavný režisér zůstal věrný svému stylu ambiciózních dramat.

Podle Heat Vision je příběh Interstellar založen na teoriích amerického fyzika Kipa Thorneho a bude zkoumat cestování časem i alternativní reality. Jednání o natočení filmu by měla být brzy u konce, a zatím se ví, že se studiem Paramount se produkce ujme i Warner Bros.

O možném obsazení dosud nepadlo slovo, tak fanoušci mohou jen spekulovat, zda Nolan obsadí své oblíbence - například Marion Cotillard, Josepha Gordona Levitta nebo Michaela Caina. I tentokrát však bude spolupracovat se svým bratrem Jonathanem Nolanem.

Christopher Nolan patří mezi nejoblíbenější režiséry současnosti a na kontě má pěknou řádku trháků. Kromě úspěšné trojice batmanovských filmů natočil například mysteriózní thrillery Memento a Insomnie, úspěch sklidil také s filmem o dvou znesvářených kouzelnících Dokonalý trik i sci fi Počátek.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 36 minutami

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Samková byla druhá v kvalifikaci na první závod Světového poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v dnešní kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. V italské Chiese ji o 74 setin sekundy předčila domácí Raffaella Bruttová. Nikdo jiný z českých reprezentantů do sobotních vyřazovacích bojů nepostoupil.

Ani úřadující mistryni světa Samkové se v hustém sněžení příliš nevedlo. Po startu se dostala doleva mimo ideální stopu do hlubokého sněhu. "Pak už to bylo tlačení boulí do finiše, hodně na sílu. Ta mezera je dost, ale v tomhle počasí jsou rozestupy velké. Žádné velké nadšení z dnešního sportování není, ale výsledek docela jde," řekla olympijská šampionka ze Soči v nahrávce pro média.

před 51 minutami

Britský soud rozdal tresty za smrt 39 Vietnamců, čtveřice mužů dostala až 27 let vězení

Tresty vězení od 13 do 27 let uložil v pátek londýnský soud čtveřici mužů, které už dříve shledal vinnými z pašování a smrti 39 migrantů z Vietnamu v roce 2019. Informovaly o tom agentury DPA a AFP.

Nejvyšší trest dostal 43letý Rumun, který podle obžaloby cestu migrantů v chladírenském kontejneru do Británie zorganizoval: Gheorghe Nica si má ve vězení odpyká 27 let. Druhý nejvyšší trest uložil soud britskému přepravci Ronanu Hughesovi, který má za mřížemi strávit 20 let.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hnilička požádal o očkování reprezentantů proti covidu

Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička požádal premiéra Andreje Babiše o zařazení českých reprezentantů do vládní strategie očkování proti koronaviru. Na Twitteru uvedl, že má jít o 6000 osob. Zároveň ujistil, že respektuje priority rizikových skupin. Očkování by ulehčilo reprezentaci na mezinárodních soutěžích nejen sportovcům, kteří se připravují na olympijské hry v Tokiu.

S požadavkem na co nejrychlejší vakcinaci sportovců a dalších členů olympijské výpravy, až to bude v následujících měsících možné, přišel dříve Český olympijský výbor. V pondělí na to reagoval ministr zdravotnictví Jan Blatný. "Já o tomto požadavku vím, zatím jsme takové rozhodnutí neučinili," řekl na dotaz po jednání vlády.

S profesionálním sportem je spojené časté cestování, které může být bez očkování problematické. Vakcína by rovněž znamenala ochranu před případnou nákazou. Česko se ale stejně jako jiné státy Evropské unie zatím potýká s nedostatkem očkovacích látek. K dispozici v současné době nejsou ani dávky pro všechny lidi z rizikových skupin.

Další zprávy