Nohavica chystá "dvoják". Jako Madonna nebo Waters

Kultura ČTK Kultura, ČTK
8. 4. 2013 12:49
Jaromír Nohavica chystá dva rozdílné koncerty v pražské O2 areně
Foto: ČTK

Praha - Dva rozdílné koncerty připravuje v pražské O2 areně na 23. a 24. října 2013 písničkář Jarek Nohavica. Na prvním se představí s Janáčkovou filharmonií Ostrava a následující den ve své tradiční podobě s kytarou a heligonkou, kdy ho doprovodí polský akordeonista a klavírista Robert Kuśmierski.

Předprodej vstupenek v cenách od 490 korun začíná 9. dubna.

Nohavica je první tuzemský interpret, který v pražské O2 areně vystoupí na dvou koncertech. Takzvané "dvojáky", které se dělají v případě mimořádného zájmu o koncerty, jsou také vzhledem k vytíženosti interpretů v O2 areně vzácností. V minulosti zde dva dny po sobě vystoupili například Madonna nebo Roger Waters.

Na koncert s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod vedením Marko Ivanoviče bude 23. října O2 arena upravena pouze k sezení. Spojení s těmito filharmoniky si Nohavica vyzkoušel za nadšeného ohlasu publika loni v ostravském Gongu. O den později vystoupí Nohavica se svým sólovým, více než dvouhodinovým koncertním programem, s polským muzikantem Kuśmierskim. Plocha O2 areny bude tentokrát otevřená na stání.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Pořadatelé očekávají o Nohavicův koncert velký zájem. Když loni vystoupil na festivalu Benátská noc, do areálu dorazilo 19 tisíc lidí. V roce 2009 zase třikrát po sobě zaplnil pražskou Lucernu, rok předtím poprvé v historii ostravských Colours of Ostrava vyprodal festival. Také jeho alba patří mezi dlouhodobě nejprodávanější na tuzemském trhu. Nejprodávanějším albem roku 2012 se stala jeho nahrávka Tak mě tu máš, které prodal 37 934 kusů v době, kdy se v Česku dává domácím interpretům zlatá deska za tři tisíce prodaných kusů a platinová za šest tisíc kusů.

Nohavica se před dvěma lety jako první český písničkář v historii stal nositelem prestižní hudební ceny Premio Tenco. Cenu, která se každoročně uděluje v rámci Festivalu autorských písní, převzal ve vyprodaném Teatro Ariston v italském San Remu. Zařadil se tak k takovým osobnostem písničkářského světa, jako jsou Leonard Cohen, Donovan, Jacques Brel, Bulat Okudžava či Vladimir Vysockij, kteří stejnou cenu dostali v minulosti.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 14 minutami

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier Dassault. S odvoláním na parlamentní zdroje a vyšetřovatele to uvedla agentura AFP.

před 58 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy