Neckářovy Dobrý časy sesadily Kluse z čela hitparády

ČTK ČTK
9. 5. 2012 15:56
Deska Dobrý časy vystřídala v čele hitparády Klusova Racka
Foto: Profimedia.cz

Praha - Nová deska Václava Neckáře Dobrý časy postoupila do čela tuzemské hitparády, kde vystřídala dlouho vedoucího Tomáše Kluse a jeho album Racek. Na třetím místě do žebříčku prodejnosti vstupuje americká skladatelka a zpěvačka Norah Jonesová s nahrávkou Little Broken Hearts. 

Na čtvrté místo ze šestého postoupila úspěšná zpěvačka Adele s deskou 21, následuje nové vydání legendárního alba znovuobnoveného Pražského výběru Straka v hrsti. Na šestém místě je album Madonny s názvem MDNA. Následuje Michal Hrůza a první část jeho projektu Noc a Den, osmé je Klusovo debutové album Cesta do záhu(d)by. Na deváté příčce se umístil záznam koncertu skupiny Marsyas V mýdlových bublinách: Live 1973-1978 a desítku nejprodávanějších titulů uzavírá předchozí deska Tomáše Kluse Hlavní uzávěr splínu.

Do první dvacítky se z tuzemských interpretů dostal Michal David s DVD se záznamem koncertu z pražské Lucerny, skupina Kabát s živou nahrávkou Banditi di Praga: Turné 2011, skupina Flamengo s novým vydáním nahrávky Kuře v hodinkách, plzeňská skupina Mandrage s albem Moje krevní skupina, Daniel Landa se záznamem z koncertního turné Vozová hradba, kapela Charlie Straight s deskou Someone with a Slow Heartbeat, multižánrový projekt Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka Vivaldianno MMVIII a album předělávek skupiny Mňága a Žďorp Dáreček.

Ze zahraničních interpretů se do dvacátého místa umístilo album Lany Del Rey Born To Die a nahrávka Old Ideas kanadského písničkáře Leonarda Cohena.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prodej CD rozličných žánrů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy