reklama
 
 

Národní galerie pořádá benefici pro oběti zemětřesení

17. 3. 2011 10:00
Zve do stálé expozice Umění Starého světa v paláci Kinských

Praha - Národní galerie v Praze pořádá v neděli od 10 do 18 hodin v rámci benefice  PRO JAPONSKO den otevřených dveří do nové stálé expozice Umění Starého světa v paláci Kinských na Staroměstském náměstí, kde jsou čtyři z dvaceti sálů věnovány právě japonskému umění.

Prohlídku doprovodí přednášky o japonském umění od 11 a od 16 hodin a řada dalších programů, které přiblíží japonské umělecké památky, japonskou hudbu a japonská bojová umění. Po celý den bude možné podepisovat při vstupu do paláce archy na podporu obětí přírodní katastrofy a klást dotazy studentům japanologie Univerzity Karlovy.

V Ateliéru ve druhém patře paláce mohou účastníci benefice pod vedením kaligrafů napsat osobní vzkaz pro postižené obyvatele Japonska jako morální podporu při jejich existenci v dočasných útulcích.

Od 14 hodin se v Ateliéru koná přednáška a diskuse na téma současné katastrofy s japanology z Národní galerie, Česko-japonské společnosti a Univerzity Karlovy. Od 15 hodin zazní koncert na flétny šakuhači za duše obětí tsunami.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude skrze veřejnou sbírku občanského sdružení ADRA použit na pomoc lidem zasaženým zemětřesením a tsunami, a to prostřednictvím podpory aktivit partnerské kanceláře ADRA Japonsko.

autor: Kultura | 17. 3. 2011 10:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama