Národní galerie pořádá benefici pro oběti zemětřesení

Kultura Kultura
17. 3. 2011 10:00
Zve do stálé expozice Umění Starého světa v paláci Kinských
Kacušika HOKUSAI. Velká vlna v Kanagawě, 1831; barevný dřevořez, NG v Praze
Kacušika HOKUSAI. Velká vlna v Kanagawě, 1831; barevný dřevořez, NG v Praze | Foto: NG

Praha - Národní galerie v Praze pořádá v neděli od 10 do 18 hodin v rámci benefice  PRO JAPONSKO den otevřených dveří do nové stálé expozice Umění Starého světa v paláci Kinských na Staroměstském náměstí, kde jsou čtyři z dvaceti sálů věnovány právě japonskému umění.

Prohlídku doprovodí přednášky o japonském umění od 11 a od 16 hodin a řada dalších programů, které přiblíží japonské umělecké památky, japonskou hudbu a japonská bojová umění. Po celý den bude možné podepisovat při vstupu do paláce archy na podporu obětí přírodní katastrofy a klást dotazy studentům japanologie Univerzity Karlovy.

V Ateliéru ve druhém patře paláce mohou účastníci benefice pod vedením kaligrafů napsat osobní vzkaz pro postižené obyvatele Japonska jako morální podporu při jejich existenci v dočasných útulcích.

Od 14 hodin se v Ateliéru koná přednáška a diskuse na téma současné katastrofy s japanology z Národní galerie, Česko-japonské společnosti a Univerzity Karlovy. Od 15 hodin zazní koncert na flétny šakuhači za duše obětí tsunami.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude skrze veřejnou sbírku občanského sdružení ADRA použit na pomoc lidem zasaženým zemětřesením a tsunami, a to prostřednictvím podpory aktivit partnerské kanceláře ADRA Japonsko.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy