Na festivalu v Cannes se představí dva české filmy

Kultura ČTK Kultura, ČTK
26. 4. 2012 17:23
Cannes uvidí animovanou Tramvaj a studentský film Tambylles
Režisérka Michaela Pavlátová
Režisérka Michaela Pavlátová | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Zahájení prestižního Filmového festivalu v Cannes se blíží a už teď je jisté, že Česká republika bude mít v rámci jeho programu pevné zastoupení. V pořadí již 65. ročníku přehlídky, která proběhne ve dnech 16. až 27. května, by se totiž měly zúčastnit hned dva české filmy, a to animovaný snímek Tramvaj režisérky Michaely Pavlátové a absolventský film Michala Hogenauera s názvem Tambylles.

Animovaný snímek Tramvaj vznikl v česko-francouzské koprodukci a v Cannes se představí v kategorii autorských filmů Quinzaine des Réalisateurs. Režisérka Michaela Pavlátová byla v Cannes už s filmem Děti noci, její nový, sedmiminutový, lehce erotický snímek vznikl v produkci Negativu a vypráví o fantaziích průvodčí tramvaje.

Druhý film od českého tvůrce, absolventa FAMU Michala Hogenauera, bude zařazen do studentské soutěžní sekce Cinéfondation, ve které mohou mladí tvůrci získat příspěvek na přípravu dalšího filmu. Snímek Tambylles zachycuje příběh mladíka s kriminální minulostí a ukazuje, že ne vždy je snadné najít novou životní cestu.

Odměnu za vítězství si v rámci studentské soutěže Filmového festivalu v Cannes před dvěma lety odnesla Zuzana Špidlová díky filmu Bába.

Loni se na Filmovém festivalu v Cannes objevilo hned sedm českých snímků. V oficiální části byl promítán studentský film Cagey Tigers, k prodeji byly potom nabízeny snímky jako Odcházení od Václava Havla, Osmdesát dopisů Václava Kadrnky nebo film Petra Nikolaeva Lidice.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy