Midi Lidi vydávají Polski soundtrack s Polskim hitem

Kultura Kultura
18. 7. 2012 18:23
Osmadvacet skladeb tvoří doprovod ke snímku Polski film
Foto: Michal Pěchouček

Praha - K titulu režiséra Majka Najbrta Polski film, který měl v českých kinech premiéru 12. července, vychází hudební CD s příznačným názvem Polski soundtrack. Electro undergroundová skupina Midi Lidi na něj nahrála osmadvacet skladeb v produkci společnosti Negativ.

Čtěte také
Recenze: Polski film je chytrá anarchie zpod Špilasu

Členové skupiny již v minulosti vytvářeli hudbu pro filmy Marka Najbrta a jeho týmu, konkrétně pro snímky Mistři a Protektor.  Kapela oficiálně vznikla v roce 2006, dva roky po uvedení Mistrů do kin. Jejich zakládajícími členy jsou Petr Marek, Prokop Holoubek a Markéta Lisá. Na novém CD je možné slyšet i  jejich dalšího současného člena Tomáše Kelara.

Polski film vychází ze studentských vzpomínek herců Marka Daniela, Tomáše Matonohy, Pavla Lišky a Josefa Poláška.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 30 minutami

V pražské Černokostelecké ulici hořel byt v patře domu, na místě je 11 zraněných. Podle hasičů je požár pod kontrolou

Při požáru v Černokostelecké ulici bylo zraněno 11 lidí, nejméně dva jsou ve vážném stavu, na místo letěl vrtulník. Hasiči nyní byt odvětrávají.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Další zprávy