Midi Lidi vydávají Polski soundtrack s Polskim hitem

Kultura Kultura
18. 7. 2012 18:23
Osmadvacet skladeb tvoří doprovod ke snímku Polski film
Foto: Michal Pěchouček

Praha - K titulu režiséra Majka Najbrta Polski film, který měl v českých kinech premiéru 12. července, vychází hudební CD s příznačným názvem Polski soundtrack. Electro undergroundová skupina Midi Lidi na něj nahrála osmadvacet skladeb v produkci společnosti Negativ.

Čtěte také
Recenze: Polski film je chytrá anarchie zpod Špilasu

Členové skupiny již v minulosti vytvářeli hudbu pro filmy Marka Najbrta a jeho týmu, konkrétně pro snímky Mistři a Protektor.  Kapela oficiálně vznikla v roce 2006, dva roky po uvedení Mistrů do kin. Jejich zakládajícími členy jsou Petr Marek, Prokop Holoubek a Markéta Lisá. Na novém CD je možné slyšet i  jejich dalšího současného člena Tomáše Kelara.

Polski film vychází ze studentských vzpomínek herců Marka Daniela, Tomáše Matonohy, Pavla Lišky a Josefa Poláška.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy