Michalkovovi pomůžou dokončit film sibiřští šamani

Kultura ČTK Kultura, ČTK
22. 11. 2012 14:10
Sibiřští šamani rozeženou mraky nad Švýcarskem, aby režisér stačil včas dokončit film
Nikita Michalkov ve Varech
Nikita Michalkov ve Varech | Foto: Aktuálně.cz, MFF KV

Moskva - Sibiřští šamani se mají postarat o rozehnání mraků nad Švýcarskem, přinejmenším podle informace místních úřadů. Šamani chtějí vyhovět prosbě jakutských filmařů, kteří si zoufají, že by pochmurné švýcarské počasí mohlo překazit jejich schůzku s významným kolegou, Nikitou Michalkovem.

Oscarový ruský režisér ve Švýcarsku právě natáčí nový film na motivy jedné z povídek Ivana Bunina. Mraky ale hrozí, že Michalkov nedokončí film včas, a tak ani nestihne přijet do Moskvy na jakutský filmový festival. Zde má v roli šéfa svazu ruských filmařů podepsat dohodu s jakutskou vládou o spolupráci na poli rozvoje kinematografie v sibiřském regionu. V časové tísni se tak místní filmaři rozhodli obrátit na kouzelníky.

V Moskvě se před významnými svátky, veselicemi a vojenskými přehlídkami oblaka rozhánějí "vědecky", za pomoci práškování z letadel, aby déšť spadl ještě daleko před metropolí. Ani tato metoda však nezaručuje stoprocentní výsledek.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy