reklama
 
 

Michal Prokop si nadělí Sto roků na cestě

17. 8. 2012 10:55
Zpěvák Michal Prokop na podzim vydá novou desku s názvem Sto roků na cestě.

Zpěvák, skladatel a moderátor Michal Prokop si ke svým právě proběhlým 66. narozeninám nadělí nové studiové album. V současné době vrcholí práce na jeho dokončení, fanoušci by se ho měli dočkat koncem září nebo začátkem října letošního roku.

„Původně jsme plánovali vše stihnout do léta. Nakonec se ale nahrávání protáhlo o několik měsíců. O to více se můžeme ale věnovat jeho přípravě, ne nadarmo nese deska název Sto roků na cestě," říká Michal Prokop.

Několik nových písní jako například Stodolní nebo Sto roků samoty už zaznělo na letních festivalech. Zpěvák na podzim chystá turné, které 19. prosince zakončí křtem v pražském Divadle Archa.

Na desce Michala Prokopa doprovází kapela, se kterou hraje už několik let, současný Framus Five: Pavel Razím na bicí, Zdeněk Wimpy Tichota na baskytaru, Jan Kolář na klávesy, Jirka Šíma na saxofony, Roman Bobick Kubát na trubku a dvě instrumentální hvězdy - kytarista Luboš Andršt a houslista Jan Hrubý.

A jaká bude podle Prokopa nová deska? „Chvíli rockově bluesová, chvíli troch najazzlá, chvíli písničková, chvilku i country, postavená na skvělých textech. Kořeny v letech šedesátých, zvuk poučený jednadvacátým stoletím," popisuje album muzikant.
Poslední studiová deska Michala Prokopa s názvem Poprvé naposledy vyšla před šesti lety.

„Po pěti letech od vydání posledního alba Poprvé naposledy jsem měl najednou chuť zkusit ještě jednou něco nového," vysvětluje nápad na vznik alba Prokop. „Hodně mi pomohlo nové domácí studio, které jsem si zřídil a kde jsem vyrobil během roku osm demosnímků nových písniček," doplňuje.

Michala Prokopa neznají jen hudební posluchači, ale také televizní diváci - od roku 2000 má totiž v České televizi pořad Krásný ztráty.

autor: Kultura | 17. 8. 2012 10:55

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama