Michael Fassbender si zahraje excentrického muzikanta

Kultura Kultura
8. 9. 2012 14:23
Slavný herec přijme do své kapely Domnhalla Gleesona
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Irský režisér Lenny Abrahamson (3 Joes, Adam a Paul, Garáž) obsadil do hlavních rolí svého dalšího filmu Frank dvěma zajímavými  hereckými osobnostmi -  hlavní hrdina Jon v podání Domhnalla Gleesona se přidá k excentrické hudební skupině, kterou vede Frank v podání Michaela Fassbendera. Jak se brzy ukáže, nová životní dráha není pro Jona úplně snadná. Domnhall Gleeson je v současnosti nejznámější jako představitel Bila Weasleyho z posledních dvou filmů o Harry Potterovi.

Natáčení by mělo začít ke konci tohoto roku. 

Scénář napsal britský spisovatel a dokumentarista z Walesu Jon Ronson (Muži, kteří zírají na kozy) s dramatikem Peterem Straughanem. Navzdory následným úvahám musel scénárista přes Twitter popřít, že postava Franka je založena na Ronsonově bývalém spolupracovníkovi, hudebníkovi a komikovi Franku Sidebottomovi. I když nepopřel inspiraci v tomto muži, zdůraznil, že mezi jinými má titulní postava svůj předobraz v amerických zpěvácích Danielu Johnstonovi a Captainu Befheartovi.

Producent Ed Guiney ze společnosti Element Picture vyjádřil potěšení nad tím, že „scénář dá dohromady Michaela Fassbendera, Domhnalla Gleesona a Lennyho Abrahamsona, tři nejtalentovanější irské filmaře současnosti."    

Michael Fassbender se narodil v roce 1977 německému otci a severoirské matce. Ve filmu se poprvé objevil coby protagonista kanadského dramatu Medvídek Winnie. Dnes je však spíše znám svými rolemi ve filmech jako Hanebný pancharti (poručík Hicox), Fish Tank (Connor), X-Men: První třída (Magneto) nebo Prometheus (android David). Nedávno byl potvrzen jako hlavní hrdina filmové adaptace slavné herní série Assassin´s Creed.


 

 

Právě se děje

před 25 minutami

Raúl Castro na sjezdu potvrdil, že předává vedení mladší generaci

Kubánský vůdce Raúl Castro v pátek na úvod osmého stranického sjezdu potvrdil, že předá vedení mocné Kubánské komunistické strany (PCC) mladší generaci, která je "plná vášně a protiimperialistického ducha". Informovala o tom agentura Reuters.

Čtyřdenní sjezd PCC se koná za zavřenými dveřmi, ale kubánská televize odvysílala úryvky Castrova úvodního projevu. Devětaosmdesátiletý Raúl Castro v něm vyjádřil spokojenost nad tím, že může předat vedení skupině věrných, kteří za sebou mají desítky let zkušeností, během nichž stoupali po stranickém žebříčku.

Předáním moci formálně skončí éra bratrů Castrových na Kubě. Ve vedení PCC má na sjezdu Raúla Castra vystřídat kubánský prezident Manuel Díaz-Canel (61).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle ruské diplomacie vyhostí i pět diplomatů z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Zveřejnila rovněž sankční seznam osmi bývalých i současných předních amerických činitelů, informovaly zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Moskva dnes také zakázala vstup na své území osmi současným i bývalým předním americkým činitelům. Je mezi nim šéf Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Christopher Wray, ředitelka tajných služeb (DNI) Avril Hainesová, ministr vnitřní bezpečnosti Alejandro Mayorkas, ministr spravedlnosti Merrick Garland, bezpečností poradce administrativy bývalého prezidenta Donalda Trumpa John Bolton či někdejší ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA) James Woolsey.

Ruský ministr zahraničí také zmínil další odvetná opatření, například zpřísnění restrikcí pro pohyb amerických diplomatů na ruském území.

Zdroj: ČTK
Další zprávy