Michael Fassbender si zahraje excentrického muzikanta

Kultura Kultura
8. 9. 2012 14:23
Slavný herec přijme do své kapely Domnhalla Gleesona
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Irský režisér Lenny Abrahamson (3 Joes, Adam a Paul, Garáž) obsadil do hlavních rolí svého dalšího filmu Frank dvěma zajímavými  hereckými osobnostmi -  hlavní hrdina Jon v podání Domhnalla Gleesona se přidá k excentrické hudební skupině, kterou vede Frank v podání Michaela Fassbendera. Jak se brzy ukáže, nová životní dráha není pro Jona úplně snadná. Domnhall Gleeson je v současnosti nejznámější jako představitel Bila Weasleyho z posledních dvou filmů o Harry Potterovi.

Natáčení by mělo začít ke konci tohoto roku. 

Scénář napsal britský spisovatel a dokumentarista z Walesu Jon Ronson (Muži, kteří zírají na kozy) s dramatikem Peterem Straughanem. Navzdory následným úvahám musel scénárista přes Twitter popřít, že postava Franka je založena na Ronsonově bývalém spolupracovníkovi, hudebníkovi a komikovi Franku Sidebottomovi. I když nepopřel inspiraci v tomto muži, zdůraznil, že mezi jinými má titulní postava svůj předobraz v amerických zpěvácích Danielu Johnstonovi a Captainu Befheartovi.

Producent Ed Guiney ze společnosti Element Picture vyjádřil potěšení nad tím, že „scénář dá dohromady Michaela Fassbendera, Domhnalla Gleesona a Lennyho Abrahamsona, tři nejtalentovanější irské filmaře současnosti."    

Michael Fassbender se narodil v roce 1977 německému otci a severoirské matce. Ve filmu se poprvé objevil coby protagonista kanadského dramatu Medvídek Winnie. Dnes je však spíše znám svými rolemi ve filmech jako Hanebný pancharti (poručík Hicox), Fish Tank (Connor), X-Men: První třída (Magneto) nebo Prometheus (android David). Nedávno byl potvrzen jako hlavní hrdina filmové adaptace slavné herní série Assassin´s Creed.


 

 

Právě se děje

před 25 minutami

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Samková byla druhá v kvalifikaci na první závod Světového poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v dnešní kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. V italské Chiese ji o 74 setin sekundy předčila domácí Raffaella Bruttová. Nikdo jiný z českých reprezentantů do sobotních vyřazovacích bojů nepostoupil.

Ani úřadující mistryni světa Samkové se v hustém sněžení příliš nevedlo. Po startu se dostala doleva mimo ideální stopu do hlubokého sněhu. "Pak už to bylo tlačení boulí do finiše, hodně na sílu. Ta mezera je dost, ale v tomhle počasí jsou rozestupy velké. Žádné velké nadšení z dnešního sportování není, ale výsledek docela jde," řekla olympijská šampionka ze Soči v nahrávce pro média.

před 40 minutami

Britský soud rozdal tresty za smrt 39 Vietnamců, čtveřice mužů dostala až 27 let vězení

Tresty vězení od 13 do 27 let uložil v pátek londýnský soud čtveřici mužů, které už dříve shledal vinnými z pašování a smrti 39 migrantů z Vietnamu v roce 2019. Informovaly o tom agentury DPA a AFP.

Nejvyšší trest dostal 43letý Rumun, který podle obžaloby cestu migrantů v chladírenském kontejneru do Británie zorganizoval: Gheorghe Nica si má ve vězení odpyká 27 let. Druhý nejvyšší trest uložil soud britskému přepravci Ronanu Hughesovi, který má za mřížemi strávit 20 let.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Hnilička požádal o očkování reprezentantů proti covidu

Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička požádal premiéra Andreje Babiše o zařazení českých reprezentantů do vládní strategie očkování proti koronaviru. Na Twitteru uvedl, že má jít o 6000 osob. Zároveň ujistil, že respektuje priority rizikových skupin. Očkování by ulehčilo reprezentaci na mezinárodních soutěžích nejen sportovcům, kteří se připravují na olympijské hry v Tokiu.

S požadavkem na co nejrychlejší vakcinaci sportovců a dalších členů olympijské výpravy, až to bude v následujících měsících možné, přišel dříve Český olympijský výbor. V pondělí na to reagoval ministr zdravotnictví Jan Blatný. "Já o tomto požadavku vím, zatím jsme takové rozhodnutí neučinili," řekl na dotaz po jednání vlády.

S profesionálním sportem je spojené časté cestování, které může být bez očkování problematické. Vakcína by rovněž znamenala ochranu před případnou nákazou. Česko se ale stejně jako jiné státy Evropské unie zatím potýká s nedostatkem očkovacích látek. K dispozici v současné době nejsou ani dávky pro všechny lidi z rizikových skupin.

Další zprávy