Lucie šlapala pro Paraple, stovky lidí ji chtějí vidět

Kultura ČTK Kultura, ČTK
29. 6. 2013 16:01
Skupina Lucie na Oranžovém kole šlapala pro nadace
Lucie na kole. Robert Kodym odpočívá.
Lucie na kole. Robert Kodym odpočívá. | Foto: Tomáš Stejskal

Karlovy Vary - Skupina Lucie ve své původní sestavě na karlovarském festivalu odstartovala charitativní šlapání na Oranžovém kole skupiny ČEZ. Výtěžek ze šlapání na kole, které symbolicky vydělává peníze, letos půjde na konto Centra Paraple a občanského sdružení DebRA, které se věnuje dětem s takzvanou nemocí motýlích křídel. Lucie 29. června večer také vystoupí v rámci Energy Festu, který je součástí Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Stovky lidí mezitím čekaly v několikasetmetrové frontě na lístky na jediný koncert legendární skupiny, hudebníci si na minutu přišli zajezdit na charitativních rotopedech.

Zatímco Koller, P.B.CH. i Dvořák si svou minutu pro charitu odšlapali naplno, Robert Kodym pojal jízdu na rotopedu velmi odpočinkovým způsobem. A tak zatímco ostatní tři členové kapely vydělali pro nadace každý přes 700 korun, Kodym se spokojil s 90 korunami.

Na dnešní koncert, na kterém se po devíti letech sejde Lucie v původní sestavě, bylo možné získat lístky zdarma na festivalový pass nebo akreditaci. Už od brzkého rána se proto u Poštovního dvora tvořila fronta.

"Vstával jsem po šesté a jsem tady asi od 07:30," řekl Tomáš Ivanič z Chebu, který byl asi pátým v řadě před pokladnou. Zájemci o lístky jej ale mohli získat i bez čekání, pokud na Oranžovém kole překonali nastavené výsledky skupinou Lucie.

Šlapání na Oranžovém kole pro charitu bude pokračovat 5. července, kdy na kolo usednou známé osobnosti a návštěvníci filmového festivalu.

 

Právě se děje

Další zprávy