Lucie šlapala pro Paraple, stovky lidí ji chtějí vidět

Kultura ČTK Kultura, ČTK
29. 6. 2013 16:01
Skupina Lucie na Oranžovém kole šlapala pro nadace
Lucie na kole. Robert Kodym odpočívá.
Lucie na kole. Robert Kodym odpočívá. | Foto: Tomáš Stejskal

Karlovy Vary - Skupina Lucie ve své původní sestavě na karlovarském festivalu odstartovala charitativní šlapání na Oranžovém kole skupiny ČEZ. Výtěžek ze šlapání na kole, které symbolicky vydělává peníze, letos půjde na konto Centra Paraple a občanského sdružení DebRA, které se věnuje dětem s takzvanou nemocí motýlích křídel. Lucie 29. června večer také vystoupí v rámci Energy Festu, který je součástí Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Stovky lidí mezitím čekaly v několikasetmetrové frontě na lístky na jediný koncert legendární skupiny, hudebníci si na minutu přišli zajezdit na charitativních rotopedech.

Zatímco Koller, P.B.CH. i Dvořák si svou minutu pro charitu odšlapali naplno, Robert Kodym pojal jízdu na rotopedu velmi odpočinkovým způsobem. A tak zatímco ostatní tři členové kapely vydělali pro nadace každý přes 700 korun, Kodym se spokojil s 90 korunami.

Na dnešní koncert, na kterém se po devíti letech sejde Lucie v původní sestavě, bylo možné získat lístky zdarma na festivalový pass nebo akreditaci. Už od brzkého rána se proto u Poštovního dvora tvořila fronta.

"Vstával jsem po šesté a jsem tady asi od 07:30," řekl Tomáš Ivanič z Chebu, který byl asi pátým v řadě před pokladnou. Zájemci o lístky jej ale mohli získat i bez čekání, pokud na Oranžovém kole překonali nastavené výsledky skupinou Lucie.

Šlapání na Oranžovém kole pro charitu bude pokračovat 5. července, kdy na kolo usednou známé osobnosti a návštěvníci filmového festivalu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

České házenkářky na úvod Eura prohrály se Švédskem

České házenkářky vstoupily do mistrovství Evropy v Dánsku porážkou 23:27 s favorizovaným Švédskem. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v úvodním utkání základní skupiny B v Herningu dlouho držely krok, na startu druhého poločasu dokonce vedly o tři branky, ale závěr patřil Seveřankám.

V dalším duelu se český tým v sobotu utká s Ruskem a v pondělí zakončí skupinu proti Španělsku. Do další fáze turnaje, kterou budou dvě šestičlenné skupiny, postoupí první tři celky.

Švédsko a Česko se měly utkat už v březnu v kvalifikaci, kvůli koronaviru ale byly oba zápasy zrušeny a na šampionát se dostaly stejné týmy jako předloni. Kvůli přetrvávající pandemii se celý turnaj hraje bez diváků.

Zatímco český tým kvůli koronaviru nehrál zápas více než rok, Švédky stihly před šampionátem čtyři přípravná utkání. Svěřenkyně kouče Bašného se ale favoritek, s nimiž se jim v posledních letech nedařilo, nezalekly a od úvodu držely krok.

Seveřanky, šestý tým z předloňského Eura, sice v prvním poločase většinu času vedly, ale maximálně o dva góly. Mezi tyčemi v české brance se dařilo Kudláčkové, která působí ve švédském Kristianstadu, a i díky jejím zákrokům držel outsider v poločase nadějnou remízu 13:13.

Vstup do druhého dějství vyšel českému celku ještě lépe. Národní tým dal úvodní tři branky a chvíli měl překvapivý třígólový náskok. Pak přišla rozhodující fáze utkání.

Švédky po sérii čtyř branek otočily stav a ve 42. minutě vedly 19:18. Seveřanky se uklidnily a postupně navyšovaly náskok. V 56. minutě upravila Strömbergová už na 27:21 a bylo rozhodnuto.

Utkání skupiny B mistrovství Evropy házenkářek v Dánsku:

Švédsko - Česko 27:23 (13:13)

Sestava a branky Česka: Kudláčková, Novotná - Knedlíková 2, Konečná, Maňáková, Kvášová 2, Kordovská 2, Mikulášková, Hurychová 2, Šustková, Marčíková 3, Stříšková, Zachová, Kovářová, Jeřábková 8, Malá 4.

Nejvíce branek Švédska: Blohmová 5. Rozhodčí: Antičová, Jakovljevičová (obě Srb.). Sedmimetrové hody: 10/5 - 6/4. Vyloučení: 7:4. Bez diváků.

Rusko - Španělsko 31:22 (13:11)

Skupina D:

Německo - Rumunsko 22:19 (13:10), Norsko - Polsko 35:22 (17:13).

Zdroj: ČTK
Další zprávy