Leonard Cohen sesadil Kluse z hitparádového trůnu

Adam Pešek
15. 2. 2012 9:57
Old Ideas je nejprodávanější deskou šestého týdne v Česku
Foto: Aktuálně.cz

Už minulý týden Leonard Cohen odsunul Racka Tomáše Kluse z vrcholu prodeje hudebních nosičů v Česku a stejně tak je tomu i v týdnu šestém. Charismatický zpěvák tak s deskou Old Ideas boduje nejen u kritiky, ale i u posluchačů.

Vcelku nečekaně, uvážíme-li zahleděnost českého hudebního trhu do sebe samého, desítku nejprodávanějších infiltrovali i další zahraniční interpreti. Třetí sice ještě jsou Mandrage s Mojí krevní skupinou a za nimi Čechomor s loňskou deskou Místečko, na pětku se ale posunula femme fatale současného popu Lana Del Rey s nahrávkou Born To Die.

Mezi přespolní se ještě jednou vklínil Tomáš Klus s debutem Cesta do záhu(d)by, za ním už ale následuje Grammy ověnčená superžena Adele s albem 21, „brouk" Paul McCartney s komorními kolekcí cover verzí Kisses On The Bottom a rockoví veteráni Van Halen s novinkou Different Kind Of Truth.

Do desítky se pak i tentokrát vtísnila skupina Kabát se záznamem z loňského turné Banditi di Praga.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie loni odhalila více nelegálních migrantů než předloni. Nejvíce bylo Ukrajinců

Policie loni odhalila 5677 cizinců, kteří v Česku pobývali nelegálně, což je o 685 více než v roce předchozím. Je to nejvyšší počet od roku 2015 a druhý nejvyšší za posledních deset let. Stejně jako v několika minulých letech nejpočetnější skupinu odhalených přistěhovalců tvořili Ukrajinci, a to více než čtvrtinu.

Ukrajinci jsou od roku 2008 obvykle nejpočetnější skupinou odhalených osob, jedinou výjimkou byl rok 2015, kdy při velké migrační vlně šlo o Syřany. Loni bylo odhaleno celkem 1504 Ukrajinců, dále 831 Moldavců, 356 Vietnamců, 323 Gruzínců a 271 Rusů. U posledních dvou národností se pořadí oproti předloňsku prohodilo. Zmíněných pět státních příslušností tvoří zhruba tři pětiny celkového počtu zadržených cizinců.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

U Sedlce poblíž Prahy havaroval autobus, čtyři lidé utrpěli zranění

U Sedlce poblíž Prahy dnes ráno havaroval autobus, čtyři lidé mají lehká zranění. Další dva cestující utrpěli šok a skončili v péči posttraumatického týmu. Vůz po nehodě zůstal v poli, příčina havárie zatím není známa.

Podle prvotních informací se autobus převrátil na bok, mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková to ale popřela. Podle ní zůstal na kolech a není nutné nikoho vyprošťovat. "Autobus je na poli, nepřevrácený," uvedla.

Lidé se podle Kerekové dostali sami ven. Kolik jich v autobuse cestovalo, mluvčí zatím nevěděla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy