Leonard Cohen sesadil Kluse z hitparádového trůnu

Adam Pešek
15. 2. 2012 9:57
Old Ideas je nejprodávanější deskou šestého týdne v Česku
Foto: Aktuálně.cz

Už minulý týden Leonard Cohen odsunul Racka Tomáše Kluse z vrcholu prodeje hudebních nosičů v Česku a stejně tak je tomu i v týdnu šestém. Charismatický zpěvák tak s deskou Old Ideas boduje nejen u kritiky, ale i u posluchačů.

Vcelku nečekaně, uvážíme-li zahleděnost českého hudebního trhu do sebe samého, desítku nejprodávanějších infiltrovali i další zahraniční interpreti. Třetí sice ještě jsou Mandrage s Mojí krevní skupinou a za nimi Čechomor s loňskou deskou Místečko, na pětku se ale posunula femme fatale současného popu Lana Del Rey s nahrávkou Born To Die.

Mezi přespolní se ještě jednou vklínil Tomáš Klus s debutem Cesta do záhu(d)by, za ním už ale následuje Grammy ověnčená superžena Adele s albem 21, „brouk" Paul McCartney s komorními kolekcí cover verzí Kisses On The Bottom a rockoví veteráni Van Halen s novinkou Different Kind Of Truth.

Do desítky se pak i tentokrát vtísnila skupina Kabát se záznamem z loňského turné Banditi di Praga.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 8 minutami

V americkém Baltimoru došlo k výbuchu, zemřela jedna žena, další lidé jsou zranění

V Baltimoru v americkém státě Maryland byla v pondělí hlášena velká exploze. O život přišla žena a několik dalších lidí bylo zraněno, uvedla místní televize, podle níž šlo o výbuch plynu.

Záběry z televize WBFF zachytily trosky několika budov. Kanál WJZ-TV uvedl, že exploze poničila domy v severozápadním Baltimoru. O život přišla žena a nejméně další dva lidé byli ve vážném stavu odvezeni do nemocnice. Na místě zasahují hasiči. Agentura Reuters s odvoláním na místní hasičský sbor napsala, že v troskách může být stále uvězněno nejméně pět lidí včetně dětí.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Libanonský premiér večer oznámí rezignaci své vlády kvůli výbuchu v Bejrútu

Libanonský premiér Hasan Dijáb brzy oznámí demisi své vlády. Podle agentury Reuters to dnes uvedl libanonský ministr zdravotnictví Hamad Hasan. Libanon se v posledních dnech potýká s masivními protivládními protesty po ničivé explozi v přístavu v hlavním městě Bejrútu, při níž přišlo o život více než 160 lidí a dalších více než 6000 bylo zraněno.

"Celá vláda rezignovala," řekl podle agentury AP Hasan novinářům po jednání vlády. Premiér Dijáb podle něj nyní pojede za prezidentem, aby mu za celý kabinet podal demisi.

Kancelář premiéra uvedla, že Dijáb "promluví k národu" v 19:30 místního času (18:30 SELČ).

Zdroj: ČTK , Zahraničí
Další zprávy