Legenda reggae Inner Circle míří na Mighty Sounds

Kultura ČTK Kultura, ČTK
2. 7. 2012 13:11
Festival v Táboře čeká až dvanáct tisíc lidí
Foto: Aktuálně.cz

Tábor - Tři živé scény, čtyři pódia pro dýdžeje a jeden divadelní stan nabídne podle pořadatelů největší hudební festival ve střední Evropě pro žánry jako punk, ska, reggae nebo indie rock Mighty Sounds 2012. Koná se v Táboře od 13. do 15. července a organizátoři očekávají až dvanáct tisíc lidí. Na festivalu se představí i jamajská legenda reggae skupina Inner Circle.

"Těch taháku však nabízíme víc. Máme několik světových jmen, která jsou ve svých žánrech výjimečná," uvedla mluvčí akce Markéta Štechová. Kromě Inner Circle láká festival návštěvníky například na španělskou ska-punk formaci Locos. Příznivce hip-hopu organizátoři zase zvou na německo-francouzskou kapelu Irie Révoltés. "A nemůžeme opomenout ani Biohazard, to je skutečná hardcoreová legenda," dodala Štechová.

Pořadatelé už nabízejí lístky na třídenní akci v předprodeji i v zahraničí. Největší zájem o ně prý je v Německu, Polsku nebo na Slovensku.

Mighty Sounds 2012 se uskuteční na táborském letišti Čápův Dvůr, které sousedí s frekventovanou komunikací I/3. Silnice spojuje České Budějovice a Prahu. Podle policistů se proto řidiči v době konání festivalu musí připravit na omezení provozu na této komunikaci. "Jeho úplný rozsah teprve upřesníme v následujících dnech," řekl policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy