reklama
 
 

Láska i Mistr mají v Londýně po sedmi nominacích

20. 12. 2012 12:54
Kruh londýnských kritiků si oblíbil filmy Andersona a Hanekeho

Londýn - Britští kritici sdružení v organizaci London Film Critic´s Circle rozdali stejný počet nominací americkému dramatu Paula Thomase Andersona Mistr a francouzsko-německo-rakouskému snímku Michaela Hanekeho Láska. Každý z nich bude soutěžit v sedmi kategoriích.

V případě Lásky půjde o nejlepší film roku, zahraniční snímek, režiséra, scénáristu (také Haneke), herce v hlavní roli (Jean-Louis Trintignant), herečku v hlavní roli (Emmanuelle Riva) a herečku ve vedlejší roli (Isabelle Huppert).

Mistr může také vyhrát cenu za nejlepší film, režii a scénář (opět od samotného režiséra), přičemž na nejlepšího herce v hlavní roli byl nominován Joaquin Pheonix, ve vedlejší mužské roli Philip Seymour Hoffman a v její ženské variantě Amy Adams. Zároveň bude například s Annou Kareninou nebo Pí a jeho život bojovat o uznání za technický úspěch. 

Oběma snímkům se již do dneška podařilo získat mnoho cen. Master byl oceněn již od několika organizací kritik a nejvýrazněji zabodoval hlavně na Benátském filmovém festivalu, odkud si odnesl Stříbrného lva a byl by dokonce získal hlavní cenu nebýt nových regulí. Láska vyhrála Zlatou palmu v Cannes a stejně jako Mistr posbírala mnoho dalších úspěchů. Zároveň je zástupcem Rakouska v boji o Oscara 2013.

Ceny budou vyhlášeny 20. ledna 2013 v May Fair Hotel.    


autor: Kultura | 20. 12. 2012 12:54

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama