Láska i Mistr mají v Londýně po sedmi nominacích

Kultura Kultura
20. 12. 2012 12:54
Kruh londýnských kritiků si oblíbil filmy Andersona a Hanekeho
Foto: Reuters

Londýn - Britští kritici sdružení v organizaci London Film Critic´s Circle rozdali stejný počet nominací americkému dramatu Paula Thomase Andersona Mistr a francouzsko-německo-rakouskému snímku Michaela Hanekeho Láska. Každý z nich bude soutěžit v sedmi kategoriích.

V případě Lásky půjde o nejlepší film roku, zahraniční snímek, režiséra, scénáristu (také Haneke), herce v hlavní roli (Jean-Louis Trintignant), herečku v hlavní roli (Emmanuelle Riva) a herečku ve vedlejší roli (Isabelle Huppert).

Foto: Aktuálně.cz

Mistr může také vyhrát cenu za nejlepší film, režii a scénář (opět od samotného režiséra), přičemž na nejlepšího herce v hlavní roli byl nominován Joaquin Pheonix, ve vedlejší mužské roli Philip Seymour Hoffman a v její ženské variantě Amy Adams. Zároveň bude například s Annou Kareninou nebo Pí a jeho život bojovat o uznání za technický úspěch. 

Oběma snímkům se již do dneška podařilo získat mnoho cen. Master byl oceněn již od několika organizací kritik a nejvýrazněji zabodoval hlavně na Benátském filmovém festivalu, odkud si odnesl Stříbrného lva a byl by dokonce získal hlavní cenu nebýt nových regulí. Láska vyhrála Zlatou palmu v Cannes a stejně jako Mistr posbírala mnoho dalších úspěchů. Zároveň je zástupcem Rakouska v boji o Oscara 2013.

Ceny budou vyhlášeny 20. ledna 2013 v May Fair Hotel.    

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 28 minutami

Američané nedali vízum několika ruským senátorům, nedostanou se na summit OSN

Několik ruských senátorů nedostalo americké vízum a nemůže se zúčastnit nynější schůze Valného shromáždění OSN v New Yorku. Oznámila to v úterý ruská tisková agentura TASS a informaci potvrdila i mluvčí ruské diplomacie. Důvody odepření víz nejsou jasné.

Mezi senátory, kteří vízum nedostali, je vlivný předseda zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačov, který patří v ruském parlamentu k nejčastějším a nejtvrdším kritikům americké zahraniční politiky. Kteří další členové horní parlamentní komory vízum nedostali, TASS neuvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy