Květy a Zrní. Kritikou ceněné kapely zahrají společně

Kultura Kultura
20. 12. 2012 18:10
Adepti na ceny Apollo a Vinyla křtí 22. prosince v Paláci Akropolis
Foto: Indies

Praha - Nová alba kapel Květy a Zrní se shodně objevila mezi nominacemi na ceny hudební kritiky Apollo a Vinyla. A shodou okolností se obě kapely představí na dvojkoncertu v pražském Paláci Akropolis 22. prosince.

Foto: Zrní

Oběma hudebním tělesům je kromě nominací společné i čerpání z českého folkloru. Vlivy lidové hudby jsou slyšet v hudebním podkresu surreálných textů Martina E. Kyšperského, které jsou hlavní devizou aktuální desky Květů nazvané Bílé včely. Stejně tak si lidovou tradici vypůjčuje kladenské Zrní, když ji na svém Soundtracku ke konci světa kombinují s nezávislým písničkářstvím v duchu třeba Arcade Fire.

Stejný dvojkoncert, pojatý jako neoficiální křest obou nahrávek, proběhl už 21. listopadu v brněnském klubu Metro. Akce byla dokonce zcela vyprodaná.

O měsíc později se Květy a Zrní představí společně také v Praze. Vstupné na sobotní koncert přijde na 180 korun v předprodeji a 210 korun na místě.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Huawei chce vyrábět elektromobily, první modely může představit už letos

Čínská technologická společnost Huawei Technologies plánuje výrobu elektromobilů pod svou vlastní značkou. Některé modely by mohla představit už v letošním roce, uvedla v pátek s odvoláním na informované zdroje agentura Reuters. Firma už podle zdrojů jedná se státní společností Changan Automobile a dalšími automobilkami o využití jejich továren pro výrobu svých elektromobilů. Huawei je největším výrobcem telekomunikačních zařízení na světě, kvůli sankcím ze strany Spojených států ale v poslední době expanduje do nových odvětví.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Dívka, která v 15 letech odešla za Islámským státem, se nesmí vrátit do Británie, rozhodl soud

Britský nejvyšší soud rozhodl, že Shamima Begumová, která v 15 letech odešla za tzv. Islámským státem do Sýrie, se nesmí vrátit do Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy