Květy a Zrní. Kritikou ceněné kapely zahrají společně

Kultura Kultura
20. 12. 2012 18:10
Adepti na ceny Apollo a Vinyla křtí 22. prosince v Paláci Akropolis
Foto: Indies

Praha - Nová alba kapel Květy a Zrní se shodně objevila mezi nominacemi na ceny hudební kritiky Apollo a Vinyla. A shodou okolností se obě kapely představí na dvojkoncertu v pražském Paláci Akropolis 22. prosince.

Foto: Zrní

Oběma hudebním tělesům je kromě nominací společné i čerpání z českého folkloru. Vlivy lidové hudby jsou slyšet v hudebním podkresu surreálných textů Martina E. Kyšperského, které jsou hlavní devizou aktuální desky Květů nazvané Bílé včely. Stejně tak si lidovou tradici vypůjčuje kladenské Zrní, když ji na svém Soundtracku ke konci světa kombinují s nezávislým písničkářstvím v duchu třeba Arcade Fire.

Stejný dvojkoncert, pojatý jako neoficiální křest obou nahrávek, proběhl už 21. listopadu v brněnském klubu Metro. Akce byla dokonce zcela vyprodaná.

O měsíc později se Květy a Zrní představí společně také v Praze. Vstupné na sobotní koncert přijde na 180 korun v předprodeji a 210 korun na místě.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Všech pět hokejistů Ottawy nakažených koronavirem se uzdravilo

Všichni členové hokejového týmu Ottawa Senators, kteří onemocněli chorobou covid-19, se už podle trenéra D.J. Smithe zotavili. Pozitivní test na koronavirus mělo pět nejmenovaných hráčů a jeden zaměstnanec klubu.

"Dobré je, že nikdo z nich neměl žádné strašlivé symptomy, jaké vidíme v televizi u lidí, kteří opravdu trpí," řekl Smith. "Někteří kluci se necítili dobře, ale díky tomu, že to jsou sportovci, to překonali a už to mají za sebou."

Členové klubu se podle všeho nakazili během série zápasů na hřištích soupeřů v Kalifornii, kde Senators před přerušením sezony 12. března odehráli tři duely. Podle Smithe přispěly pozitivní testy členů klubu k tomu, aby tým bral koronavirovou pandemii vážně.

Další zprávy