reklama
 
 

Kradl sexy obrázky Johanssonové. Dostal deset let

18. 12. 2012 12:07
Americký hacker dostal deset let za vykrádání e-mailů celebrit

Los Angeles - Na deset let do vězení poslal federální soud v Los Angeles pětatřicetiletého hackera Christophera Chaneyho z floridského Jacksonvillu, který vykrádal e-mailové schránky amerických celebrit a kompromitující obrázky rozesílal přes internet. Jeho obětí se staly například zpěvačka Christina Aguilerová nebo herečky Scarlett Johanssonová a Mila Kunisová.

Podle vyšetřovatelů se Chaney mezi listopadem 2010 a říjnem 2011 vloupal do více než padesáti e-mailových účtů. Na serverech zabývajících se celebritami pak nabízel ke zveřejnění některé fotografie, které z vykradených e-mailů získal. Na internetu se tak objevily například snímky Johanssonové nahoře bez a nějakou dobu kolovaly po společenských serverech, než byli jejich provozovatelé přinuceni je stáhnout.

Letos v březnu se Chaney ke svým činům doznal. Prokurátor pro něj požadoval trest šesti let vězení, ale soudce James Otero byl ještě přísnější a hackerovi přidal čtyři roky navíc. Chaney musí kromě toho zaplatit pět tisíc dolarů jako odškodnění Aguilerové a 66 tisíc Johanssonové.

autoři: Kultura, ČTK | 18. 12. 2012 12:07

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama