Koncertní tipy: Unkle Sounds, Com Truise nebo Sleep

Kultura Kultura
6. 5. 2012 18:43
Dále vystoupí Bee and Flower, Lemonheads nebo Afro Celt Sound System
Com Truise
Com Truise | Foto: Tonje Thilesen

Com Truise

Com Truise je jednočlenný projekt amerického elektro-hračičky Setha Haleyho, který surfuje na retro vlně osmdesátkové estetiky synťáků a kompaktních kazet. Po nadšeně přijatém debutovém EP Cyanide Sisters na nezávislém labelu AM Discs se jej ujalo vydavatelství Ghostly International. To nahrávku znovu vydalo a postaralo se i o dlouhohrající desku Galactic Melt, která vyšla loni v dubnu za ovací fanoušků i hudební kritiky. V České republice zahraje poprvé a doplní jej brněnské dark-popové kvarteto s kontroverzním názvem Piča z hoven, jemuž aktuálně vyšla delší dobu odkládaná deska Doom na kraji lesa.
pondělí 7. května, Praha - Meetfactory, 250 Kč (na místě 350)

Afro Celt Sound System
Afro Celt Sound System | Foto: afroceltsoundsystem.net

Afro Celt Sound System

World music superskupina založená producentem a kytaristou Simonem Emmersonem mísí na tanečních podkladech vlivy keltské a tradiční africké hudby. Kapela se před 15 lety stala hvězdou žánru téměř přes noc a ujal se jich label Petera Gabriela pojmenovaný v duch svého zaměření Real World Records. Na koncertě vystoupí v kompletní sestavě včetně bubeníka Johna Kalsiho s aktuální dvojdeskou Capture, která je kompilací dosavadní tvorby kapely pověstné živelnými vystoupeními.
středa 9. května, Praha - Lucerna Music Bar, 690 Kč (na místě 790)

Bee and Flower

Posmutnělí indie-rockoví Bee and Flower se vrací po dlouhých pěti letech od sympatického vystoupení v Paláci Akropolis, kde tehdy předskakovali dnes už všeobecně známým melancholikům Mono. Emočně rozmanitým hlasem obdařená Dana Schechter a její spoluhráči mezitím stihli natočit skvělé album Suspension, které dlouhou dobu hledalo svého vydavatele. Nakonec se ale dočkalo, vyšlo symbolicky na Čarodejnice u belgické značky Cheap Satanism Records.
středa 9. května, Praha - kavárna Potrvá, 250 Kč

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

The Lemonheads

Téměř zapomenutá americká kytarovka The Lemonheads nedávno ohlásila vydání výběru největších hitů The Best Of Lemonheads, na němž zavzpomíná na svou slávu kulminující v devadesátých letech. Aktuální koncert tak je jakýmsi vyvrcholením marných snah Evana Dandoa o znovunastartování hudební kariéry v novém tisíciletí, v němž se už příliš nechytá a raději tak sází na nostalgii věrných, nebo alespoň někdejších, posluchačů.
čtvrtek 10. května, Praha - Lucerna Music Bar, 300 Kč (na místě 390)

Sleep
Sleep | Foto: Jason Roeder

Sleep

Sleep v devadesátých letech pomáhali definovat hudební význam přívlastku stoner a jejich album Holy Mountain z roku 1993 je vlajkovou lodí žánrů doom a stoner metal. Koncem dekády oznámilo trio rozpad a členové se vydali vlastními cestami, které vyústily v kapelu High on Fire a meditativní duo OM. Po dalších deseti letech se jim ale zastesklo po dřevním kytarovém zvuku inspirovaným Black Sabbath a reunionovým turné plní sen mnoha metalových fanoušků. Společně s nimi vystoupí americká formace A Storm of Light vedená Joshem Grahamem, jenž už před několika lety vystoupil ze stínu své vizuální práce pro doom metalové inovátory Neurosis.
pátek 11. května, Praha - Lucerna Music Bar, 490 Kč (na místě 590)

Unkle Sounds

Po loňské koncertní premiéře se James Lavelle vrací do Prahy s projektem Unkle Sounds, kde hudební mozaiku DJ setu složeného z hitů a remixů elektronických klasiků Unkle doplní projekce Dougha Fostera na speciální obrazovce. James Lavelle v devadesátých letech stál u vzestupu vycházejících žánrů downtempo a triphop a výraznou měrou se podílel na definování elektronické hudby. Nyní ze svého odkazu sám těží a po vzoru mladších producentů předvádí klubovou one man show útočící na více smyslů.
pátek 11. května, Praha - Meetfactory, 390 Kč (na místě 490)

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Koncerty, zábava a jiná kultura ve vašem městě.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy