Koncertní tipy: Unkle Sounds, Com Truise nebo Sleep

Kultura Kultura
6. 5. 2012 18:43
Dále vystoupí Bee and Flower, Lemonheads nebo Afro Celt Sound System
Com Truise
Com Truise | Foto: Tonje Thilesen

Com Truise

Com Truise je jednočlenný projekt amerického elektro-hračičky Setha Haleyho, který surfuje na retro vlně osmdesátkové estetiky synťáků a kompaktních kazet. Po nadšeně přijatém debutovém EP Cyanide Sisters na nezávislém labelu AM Discs se jej ujalo vydavatelství Ghostly International. To nahrávku znovu vydalo a postaralo se i o dlouhohrající desku Galactic Melt, která vyšla loni v dubnu za ovací fanoušků i hudební kritiky. V České republice zahraje poprvé a doplní jej brněnské dark-popové kvarteto s kontroverzním názvem Piča z hoven, jemuž aktuálně vyšla delší dobu odkládaná deska Doom na kraji lesa.
pondělí 7. května, Praha - Meetfactory, 250 Kč (na místě 350)

Afro Celt Sound System
Afro Celt Sound System | Foto: afroceltsoundsystem.net

Afro Celt Sound System

World music superskupina založená producentem a kytaristou Simonem Emmersonem mísí na tanečních podkladech vlivy keltské a tradiční africké hudby. Kapela se před 15 lety stala hvězdou žánru téměř přes noc a ujal se jich label Petera Gabriela pojmenovaný v duch svého zaměření Real World Records. Na koncertě vystoupí v kompletní sestavě včetně bubeníka Johna Kalsiho s aktuální dvojdeskou Capture, která je kompilací dosavadní tvorby kapely pověstné živelnými vystoupeními.
středa 9. května, Praha - Lucerna Music Bar, 690 Kč (na místě 790)

Bee and Flower

Posmutnělí indie-rockoví Bee and Flower se vrací po dlouhých pěti letech od sympatického vystoupení v Paláci Akropolis, kde tehdy předskakovali dnes už všeobecně známým melancholikům Mono. Emočně rozmanitým hlasem obdařená Dana Schechter a její spoluhráči mezitím stihli natočit skvělé album Suspension, které dlouhou dobu hledalo svého vydavatele. Nakonec se ale dočkalo, vyšlo symbolicky na Čarodejnice u belgické značky Cheap Satanism Records.
středa 9. května, Praha - kavárna Potrvá, 250 Kč

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

The Lemonheads

Téměř zapomenutá americká kytarovka The Lemonheads nedávno ohlásila vydání výběru největších hitů The Best Of Lemonheads, na němž zavzpomíná na svou slávu kulminující v devadesátých letech. Aktuální koncert tak je jakýmsi vyvrcholením marných snah Evana Dandoa o znovunastartování hudební kariéry v novém tisíciletí, v němž se už příliš nechytá a raději tak sází na nostalgii věrných, nebo alespoň někdejších, posluchačů.
čtvrtek 10. května, Praha - Lucerna Music Bar, 300 Kč (na místě 390)

Sleep
Sleep | Foto: Jason Roeder

Sleep

Sleep v devadesátých letech pomáhali definovat hudební význam přívlastku stoner a jejich album Holy Mountain z roku 1993 je vlajkovou lodí žánrů doom a stoner metal. Koncem dekády oznámilo trio rozpad a členové se vydali vlastními cestami, které vyústily v kapelu High on Fire a meditativní duo OM. Po dalších deseti letech se jim ale zastesklo po dřevním kytarovém zvuku inspirovaným Black Sabbath a reunionovým turné plní sen mnoha metalových fanoušků. Společně s nimi vystoupí americká formace A Storm of Light vedená Joshem Grahamem, jenž už před několika lety vystoupil ze stínu své vizuální práce pro doom metalové inovátory Neurosis.
pátek 11. května, Praha - Lucerna Music Bar, 490 Kč (na místě 590)

Unkle Sounds

Po loňské koncertní premiéře se James Lavelle vrací do Prahy s projektem Unkle Sounds, kde hudební mozaiku DJ setu složeného z hitů a remixů elektronických klasiků Unkle doplní projekce Dougha Fostera na speciální obrazovce. James Lavelle v devadesátých letech stál u vzestupu vycházejících žánrů downtempo a triphop a výraznou měrou se podílel na definování elektronické hudby. Nyní ze svého odkazu sám těží a po vzoru mladších producentů předvádí klubovou one man show útočící na více smyslů.
pátek 11. května, Praha - Meetfactory, 390 Kč (na místě 490)

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Koncerty, zábava a jiná kultura ve vašem městě.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Novým francouzským premiérem se stal Jean Castex

Novým francouzským premiérem se stal Jean Castex. S odvoláním na Elysejský palác o tom v pátek informovala agentura AFP. Pětapadesátiletý Castex od dubna koordinoval uvolňování opatření, která francouzská vláda přijala v boji proti šíření koronaviru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy