Knižní tipy: Neurotický plyšák i česko-japonský komiks

Kultura Kultura
24. 6. 2012 8:11
Oddechněte si během léta s kvalitním komiksem
Foto: Aktuálně.cz

Ted Stearn: Fuzz a Pluck
Příběh, který vypráví o dobrodružství oškubaného kuřete a trochu neurotickémo medvídka kupodivu nepatří do dětské knihovničky, v jejich dramatickém osudu se totiž mnohem snáze shlédnou dospělí čtenáři. Oba hrdinové prchají před krutým osudem, méďa Fuzz od svého zlobivého dětského majitele, kuře Pluck se potom snaží vyhnout budoucnosti v polévkovém vývaru. Aby toho stresu nebylo málo, celé putování je zasazeno do neobyčejného surreálního světa, kde nikdy není jisté, co se stane na další stránce.
Al Dente, 112 stran, 259 Kč

 

Foto: Aktuálně.cz

Lucky Luke: Billy Kid
Postava kovboje Luckyho Luka patří mezi komiksové legendy. Tentokrát se musí postavit samotnému Billymu Kidovi a ukázat mu, kdo je pánem Divokého západu. I když se zprvu zdá, že se zlotřilým adolescentem bude poměrně lehká práce, opak je pravdou. Proč by se jinak obyvatelé ohroženého městečka obraceli zrovna na takového hrdinu, jakým je Lucky Luke? Francouzský humorista René Goscinny, duchovní otec Asterixových příběhů, přidává další dobrodružství nezaměnitelného pistolníka a zejména věčného ochránce dobra Luckyho Luka.
Egmond ČR, 48 stran, 149 Kč.

 

Foto: Aktuálně.cz

Brian Azzarello: Hellblazer - Dobré úmysly
Komiksový „antihrdina" John Constantine nemá chvíli klidu a jen co opustil vězení, už se vydává na další cestu s podivným cílem. Míří totiž za rodinou muže, na jehož sebevraždě se částečně podílel a nemůže tedy čekat příliš vřelé přivítání. Všechno ale může skončit úplně jinak, na obzoru se totiž objeví mnohem vážnější záležitosti, než nějaká bezvýznamná sebevražda. Postava Johna Constantina alias trochu podivínského urbanistického mága pochází z dílny Briana Azzarella a Marcela Frusina. Temná dobrodružství Hellblazera byla v roce 2005 převedena také na filmové plátno, a to pod názvem Constantine, kde hlavní roli ztvárnil Keanu Reeves.
Crew, 140 stran, 349 Kč.

 

Foto: Aktuálně.cz

Vějíř 2012
Japonský komiks alias manga není pouze výsadou zahraničního trhu. Důkazem je již čtvrtý sborník mangy od českých tvůrců, a to jak těch známých, tak i nových tváří. Vějíř 2012 nabízí velmi široké spektrum zpracovaných témat i stylů, obsáhl proto jak romantické příběhy nebo sc-fi, tak i odvážné pokusy, které lze jen těžko jasně zařadit. Sborník české mangy nabízí zajímavý pohled na tento žánr očima tuzemských autorů, v jejichž rukou se jemné linie mění v něco zcela ojedinělého.
Kobuta, 256 stran, 159 Kč.

 

 

Foto: Aktuálně.cz

Jeff Smith: Kůstek 3: Čas zabíjet draky
Třetí díl světoznámé série Kůstka od Jeffa Smithe opět přináší všechny oblíbené postavy a staví je do čím dál nebezpečnějších situací. Trio Kůstka, babičky Ben a sympatické Trnky se konečně tváří v tvář setkává s děsivým Králopsem, nejvyšším vůdcem podlých krysáků. Aby toho nebylo málo, v temnotách tajemná postava v kápi dokončuje přípravy na poslední válku a nikdo si nemůže být jist, kdy udeří. Navíc se ztratí babička Ben, která si v každé situaci věděla rady. Problémy čekají i na vychytralého Podfu. Ten sice přesvědčil celou vesnici o tom, že je udatným zabijákem draků, ovšem zapomněl na jednu důležitou věc. Teď totiž bude muset svoje báchorky dokázat.
Crew, 176 stran, 269 Kč.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Knižní novinky tohoto týdne.

 

Právě se děje

Další zprávy