Kingovo Osvícení bude pokračovat knihou i filmem

Kultura ČTK Kultura, ČTK
21. 9. 2012 13:05
Stephen King píše pokračování, film bude prequel

New York - Americký spisovatel Stephen King vydá pokračování kultovního hororu Osvícení (The Shining). Román Doctor Sleep (Doktor spánek) vyjde příští rok v září, uvedl King na své webové stránce.

Osvícení vyšlo poprvé v roce 1977 a úspěch románu potvrdil Kingovo postavení oblíbeného autora hororů. V roce 1980 natočil režisér Stanley Kubrick podle knihy neméně slavný film s Jackem Nicholsonem v hlavní roli. Ztvárnil Jacka Torrance, který se svou rodinou jede dělat zimního správce do hotelu Overlook v coloradských horách. V opuštěném a izolovaném hotelu ho posednou zlé síly v budově a zaútočí na ženu i synka Dannyho, který má nadpřirozené schopnosti "osvícení".

Foto: Warner Bros.

V pokračování je Danny Torrance mužem ve středním věku a stále ho pronásledují děsivé vzpomínky na zážitky z hotelu Overlook. Svého daru "osvícení" využívá k tomu, aby utěšoval umírající v hospicu městečka ve státě New Hampshire, vyplývá ze synopse románu na Kingově stránce. Jeho život se změní, když potká dvanáctiletou dívku, která má stejné nadání jako on a kterou "musí zachránit před klanem vražedných nadpřirozených bytostí".

Studio Warner Bros. nedávno oznámilo plán uvést prequel Osvícení. Podle Los Angeles Times navázali Warneři spolupráci s Laetou Kalogridis, Bradleym Fischerem a Jamesem Vanderbiltem na projektu, který má osvětlit události, jež předcházely ději filmu od Stanleyho Kubricka.

King má na kontě asi 50 románových bestsellerů jako Carrie, Misery či Temná věž. Publikuje také pod pseudonymem Richard Bachman.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy