reklama
 
 

Kabaret Blonďatá bestie navštíví i Rath se svou krabicí

16. 5. 2012 13:21
Rathova krabice se přidá k Blonďaté bestii, A Studio Rubín ji uvede na konci května

Praha - Politických kauz není nikdy dost, tedy alespoň z pohledu dramatického spolku A Studio Rubín. Díky poslednímu excesu Davida Ratha se tak oblíbený satirický večer o „blonďaté bestii" z VV rozroste také o příběh jedné zdánlivě obyčejné krabice od bot. Mimořádný zájem publika tvůrce inspiroval k založení nové tradice politického kabaretu, který se poprvé představí 29. a 30. května v Baráčnické rychtě na Malé straně.

"Už dříve jsem sliboval, že tento večer budu aktualizovat podle politické situace. A tak nyní k němu přibude nejnovější kauza," uvedl režisér Tomáš Svoboda.

Poslanec ČSSD a hejtman Středočeského kraje David Rath byl obviněn z poškozování zájmů Evropské unie, podplácení a  úplatkářství. Zřejmě celý národ asi dlouho nezapomene na zajímavý úkaz, kdy se v krabici od bot v hejtmanových rukou zničehonic objevilo sedm milionů korun v hotovosti. Právě této části příběhu by chtěli tvůrci politického kabaretu přijít na kloub.

"Je zajímavé, že i dnes, kdy existují různé tajemné firmy a spousta daňových rájů, přes které se dají vyprat peníze, pořád existuje zlatá česká tradice - totiž od bot krabice," upozornil režisér na možné motto nového představení. Roli Davida Ratha zřejmě ztvární herečka Barbora Poláková, kterou již mohou návštěvníci představení o „blonďaté bestii" znát jako Kristýnu Kočí.

Rathova krabicová kauza zatím pouze oživí koncept kabaretu Blonďatá bestie, který se uskuteční 16. května v Rubínu. Do budoucna by se ale tvůrci politické satiry chtěli na příběh středočeského hejtmana zaměřit mnohem více. "Až koncem měsíce se však naplno zvýrazní v novém večeru v Baráčnické rychtě. Budeme sbírat materiál a do té doby to stihneme nastudovat," dodal Svoboda.

Čtěte také
Kocourku, máš u sebe malej? aneb Všechno dobře dopadne
Blonďatá bestie vychází na DVD. Chystá se už Hušák
Rathova verze: Do krabice s vínem nastražili 7 milionů

Blonďatá bestie A Studia Rubín se dočkala již druhého pokračování a představila divákům zcela nový pohled na nejzajímavější politické kauzy. Mezi ty patří například soud s Vítem Bártou a Jaroslavem Škárkou nebo nedávné faux-pas Romana Janouška, který opilý způsobil dopravní nehodu a následně srazil o kus dál řidičku jím nabouraného auta, která měla snahu situaci nějak řešit.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Další divadla a nová představení v Praze.

autoři: Kultura, ČTK | 16. 5. 2012 13:21

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama