Johnny Depp bude jako Mortdecai pátrat po zlatu nacistů

Kultura Kultura
12. 7. 2013 22:12
Depp míří do adaptace detektivních příběhů Kyrila Bonfiglioliho
Johnny Depp
Johnny Depp | Foto: Profimedia.cz

Praha - Představitel podivínů Johnny Depp si do filmografie zřejmě připíše opulentního obchodníka s uměním. Společnost Lionsgate s ním totiž jedná o titulní roli v detektivním filmu Mortdecai, jehož příběh vychází z díla zesnulého spisovatele Kyrila Bonfiglioliho.

Konkrétně má jít o zpracování románu The Great Mortdecai Moustache Mystery, posmrtně vydané knihy, kterou dokončil Craig Brown. V tomto příběhu se antihrdina Charlie Mortdecai pustí do pátrání po obraze, jenž má obsahovat kód ke ztracenému bankovnímu účtu se zlatem ukořistěným nacisty. Nicméně se bude muset utkat s naštvanými Rusy, britskou MI5, svojí neuvěřitelně nohatou manželkou a mezinárodními teroristy.

Johnny Depp prý doufá, že se mu podaří film natočit v pauze mezi adaptací pohádkového muzikálu Into the Woods chystanou na rok 2014 a pátými Piráty z Karibiku (předběžně plánovaných na rok 2015), v nichž se pochopitelně vrátí jako komický kapitán Jack Sparrow. V Into the Woods se má objevit v roli vlka. Postavě Mordecaie byl zaslíben již dlouho dobu, kdy projekt chtěla uskutečnit společnost Warner Bros.

Nejbližším filmem s Johnny Deppem je Transcendence, sci-fi snímek, jímž bude debutující režisér Wally Pfister vyprávět příběh vědce Willa (Depp), jehož mysl vlastní manželka Evelyn (Rebecca Hall) odešle do počítače poté, co na jejího manžela spáchají atentát teroristé.

Transcedence bude mít americkou premiéru 18. dubna příštího roku. V Česku se má objevit o dva dny později.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy