reklama
 
 

Jiří Menzel točí Sukničkáře se Šafránkovou a Hartlem

2. 7. 2012 8:00
Premiéra je naplánovaná na první polovinu roku 2013

Praha - Filmový a divadelní režisér Jiří Menzel začal točit nový film s názvem Sukničkáři. Příběh vypráví o tom, jak není lehké dělat operu, ale i všechno ostatní v životě. Menzel je zároveň autorem námětu i scénáře. Premiéra filmu je naplánována na první polovinu roku 2013.

"Snímek divákům odhalí svět opery zbavený pozlátka a přinese příběh o lásce, o zklamání z lásky k opeře a také o celoživotní vášni pro operní pěvkyně, především sopranistky. To vše podané s nadsázkou a humorem typickým pro Menzelovy filmy," uvedl Petr Slavík ze společnosti Bontonfilm.

Hlavními postavami filmu jsou operní režisér Vítek, učitelka Markétka a operní zpěvák Jakub, které představují Jan Hartl, Libuše Šafránková a Martin Huba. V dalších rolích se objeví například Jiřina Jirásková jako matka Markétky a Ivana Chýlková jako Markétčina dcera.

Specifikem snímku je výrazné propojení s hudebním světem. Tomu Jiří Menzel podřídil obsazení rolí operních pěvců, do kterých angažoval profesionální zpěváky. Diváci tak například uvidí držitelku ceny Thálie za rok 2011 Annu Klamo, Lucii Juránkovou či Jana Mikuška.

První klapka nového filmu odstartovala 30. června více než dvouměsíční natáčecí maratón po celých Čechách.

autor: ČTK | 2. 7. 2012 8:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama