Jennifer Hudson i Usher připomněli Whitney Houston

Kultura
12. 10. 2012 15:52
Grammy připravilo speciální večer připomínající zpěvačku Whitney Houston
Foto: Reuters

Los Angeles - Populární zpěvačka a příležitostná herečka Whitney Houston zemřela letos v únoru. K nešťastnému úmrtí došlo v předvečer letošního udílení cen Grammy, které tak částečně ovládl smutek nad ztrátou několikanásobné držitelky pozlacených gramofónků. Ve čtvrtek se pak od pořadatelů Grammy dočkala vlastní vzpomínkové akce, zúčastnila se jí řada velkých hvězd včetně Jennifer Hudson, Ushera, Celine Dion nebo Britney Spears.

Setkání se konalo pod názvem We Will Always Love You: A Grammy Salute to Whitney Houston. Pořadatelé se tak inspirovali v jedné z jejích nejslavnějších písní, která zazněla ve filmu Osobní strážce s Kevinem Costnerem. Během přibližně hodinového pořadu se vystřídala řada mluvčích a zpívajících, večer však připomněl i Houston osobně skrz archivní záběry, mj. z předávání cen Grammy, na nichž triumfovala. Jeden z výrazných momentů nabídl záznam jejího vystoupení z roku 1994 právě s písní I Will Always Love You.

Halle Berry na vzpomínkovém večeru pro Whitney Houston
Halle Berry na vzpomínkovém večeru pro Whitney Houston | Foto: Reuters

„Inspirovala generaci holčiček a žen, aby věřily ve své vlastní sny a aby věděly, že ten největší dar ze všech mají samy v sobě. Já byla jednou z těch holčiček, ze které se pak stala žena, která nikdy, nikdy nepřestala milovat Whitney Houston," řekla na pódiu jedna z pozvaných Halle Berry, první černošská držitelka Oscara.

Neobvyklou poctu se svému idolu rozhodla složit Jennifer Hudson. Už při únorovém udílení cen Grammy stihla předvést legendární píseň. Ve čtvrtek však dorazila oblečená a nalíčená ve stylu osmdesátých let, díky čemuž napodobila Whitney Houston v jejím nejslavnějším období. Vystoupila s písněmi I'm Every Woman, How Will I Know a I Wanna Dance With Somebody.

Jennifer Hudson vystoupila na vzpomínkovém večeru pro Whitney Houston.
Jennifer Hudson vystoupila na vzpomínkovém večeru pro Whitney Houston. | Foto: Reuters

S písní se představil i zpěvák Usher, který s Whitney Houston sdílí hudební žánr R&B a o jednu cenu Grammy ji už stihl převýšit. Slzy do očí však nejbližším známým (dcera Bobbi Kristina Brown) vehnala hlavně skladba Count On Me v podání dvojice Cece Winans a Yolanda Adams.

Šestinásobná držitelka ceny Grammy Whitney Houston byla jedenáctého února 2012 nalezena mrtvá v hotelu v Beverly Hills. O negativních aspektech jejího života, jako byly drogy, které přispěly k jejímu úmrtí ve věku 48 let, se během večera nemluvilo. Záznam odvysílá šestnáctého listopadu americká televizní stanice CBS.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 45 minutami

Trump se setkal se šéfem Facebooku Zuckerbergem. Rozhovor byl pěkný, uvedl prezident

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek v Bílém domě setkal se šéfem společnosti Facebook Markem Zuckerbergem. Sám Trump to oznámil na Twitteru s tím, že rozhovor byl "pěkný". Firma Facebook schůzku potvrdila, setkání prý bylo "dobré a konstruktivní".

"Mark je ve Washingtonu, setkal se s politiky, aby vyslechl jejich obavy a pohovořil o budoucí regulaci internetu," uvedla firma Facebook. "Měl také dobré, konstruktivní setkání s prezidentem Trumpem v Bílém domě," dodala.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Tři kilometry od Bílého domu se v noci střílelo. Jeden člověk zemřel, pět dalších bylo zraněno

Jeden člověk zemřel a pět dalších bylo zraněno při noční střelbě ve Washingtonu, jen asi tři kilometry od Bílého domu, sídla amerického prezidenta. Oznámila to místní policie.

Ve washingtonské čtvrti Columbia Heights, kde ke střelbě došlo, odvážely zraněné vozy záchranné služby. Podle agentury Reuters není nikdo z nich ohrožen na životě. Nasazení policie bylo v místě incidentu podle očitých svědků masivní.

Zda byl pachatel dopaden, není známo, podle policistů je ale už situace pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy