Jennifer Hudson i Usher připomněli Whitney Houston

Kultura Kultura
12. 10. 2012 15:52
Grammy připravilo speciální večer připomínající zpěvačku Whitney Houston
Foto: Reuters

Los Angeles - Populární zpěvačka a příležitostná herečka Whitney Houston zemřela letos v únoru. K nešťastnému úmrtí došlo v předvečer letošního udílení cen Grammy, které tak částečně ovládl smutek nad ztrátou několikanásobné držitelky pozlacených gramofónků. Ve čtvrtek se pak od pořadatelů Grammy dočkala vlastní vzpomínkové akce, zúčastnila se jí řada velkých hvězd včetně Jennifer Hudson, Ushera, Celine Dion nebo Britney Spears.

Setkání se konalo pod názvem We Will Always Love You: A Grammy Salute to Whitney Houston. Pořadatelé se tak inspirovali v jedné z jejích nejslavnějších písní, která zazněla ve filmu Osobní strážce s Kevinem Costnerem. Během přibližně hodinového pořadu se vystřídala řada mluvčích a zpívajících, večer však připomněl i Houston osobně skrz archivní záběry, mj. z předávání cen Grammy, na nichž triumfovala. Jeden z výrazných momentů nabídl záznam jejího vystoupení z roku 1994 právě s písní I Will Always Love You.

Halle Berry na vzpomínkovém večeru pro Whitney Houston
Halle Berry na vzpomínkovém večeru pro Whitney Houston | Foto: Reuters

„Inspirovala generaci holčiček a žen, aby věřily ve své vlastní sny a aby věděly, že ten největší dar ze všech mají samy v sobě. Já byla jednou z těch holčiček, ze které se pak stala žena, která nikdy, nikdy nepřestala milovat Whitney Houston," řekla na pódiu jedna z pozvaných Halle Berry, první černošská držitelka Oscara.

Neobvyklou poctu se svému idolu rozhodla složit Jennifer Hudson. Už při únorovém udílení cen Grammy stihla předvést legendární píseň. Ve čtvrtek však dorazila oblečená a nalíčená ve stylu osmdesátých let, díky čemuž napodobila Whitney Houston v jejím nejslavnějším období. Vystoupila s písněmi I'm Every Woman, How Will I Know a I Wanna Dance With Somebody.

Jennifer Hudson vystoupila na vzpomínkovém večeru pro Whitney Houston.
Jennifer Hudson vystoupila na vzpomínkovém večeru pro Whitney Houston. | Foto: Reuters

S písní se představil i zpěvák Usher, který s Whitney Houston sdílí hudební žánr R&B a o jednu cenu Grammy ji už stihl převýšit. Slzy do očí však nejbližším známým (dcera Bobbi Kristina Brown) vehnala hlavně skladba Count On Me v podání dvojice Cece Winans a Yolanda Adams.

Šestinásobná držitelka ceny Grammy Whitney Houston byla jedenáctého února 2012 nalezena mrtvá v hotelu v Beverly Hills. O negativních aspektech jejího života, jako byly drogy, které přispěly k jejímu úmrtí ve věku 48 let, se během večera nemluvilo. Záznam odvysílá šestnáctého listopadu americká televizní stanice CBS.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 minutami

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce do obnovy unijních ekonomik zasažených koronavirovou krizí dát 750 miliard eur (20 bilionů Kč), jež si chce vypůjčit. Půl bilionu eur budou přímé platby, 250 miliard bude ve formě úvěrů.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy