Jay Z spolupracuje na hudbě k Velkému Gatsbymu

Kultura Kultura
7. 1. 2013 9:36
Známý rapper pracuje na soundtracku k Luhrmanově Velkému Gatsbymu
Jay Z
Jay Z | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Rapper Jay Z se podílí na tvorbě soundtracku k Velkému Gatsbymu. Jay Z na hudbě k Luhrmanově remaku spolupracuje s Jaymesem Samuelem, který novinku rozšířil přes Twitter. „Jay Z a já neúnavně pracujeme na hudbě pro očekávaného Velkého Gatsbyho." Ani Jay Z ani tvůrci filmu však oznámení dosud nepotvrdili.

Baz Luhrman je však rapperův velký fanoušek a použil jednu z jeho písní pro první trailer k Velkému Gatsbymu. Jaymes Samuel je mladší bratr zpěváka Seala. Jméno si udělal singly Supercool, Landspeeder a Close Your Eyes - tento singl nahrál s herečkou Lucy Liu a rapperem Jayem Electronica, který je pod managmentem společnosti Jaye Z. Samuel také napsal a režíroval připravovaný western They Die By Dawn, v němž si zahraje britský herec Idris Elba, známý například z Promethea.

V hlavních rolích Luhrmanova filmu se objeví Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan nebo Isla Fisher. Baz Luhrman má na kontě filmy Tanec v srdci, Romeo a Julie, na kterém spolupracoval také s DiCapriem, velkolepé Moulin Rouge a drama Austrálie. Premiéra Velkého Gatsbyho je plánována na 17. května.

 

Právě se děje

Další zprávy