Jay Z spolupracuje na hudbě k Velkému Gatsbymu

Kultura Kultura
7. 1. 2013 9:36
Známý rapper pracuje na soundtracku k Luhrmanově Velkému Gatsbymu
Jay Z
Jay Z | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Rapper Jay Z se podílí na tvorbě soundtracku k Velkému Gatsbymu. Jay Z na hudbě k Luhrmanově remaku spolupracuje s Jaymesem Samuelem, který novinku rozšířil přes Twitter. „Jay Z a já neúnavně pracujeme na hudbě pro očekávaného Velkého Gatsbyho." Ani Jay Z ani tvůrci filmu však oznámení dosud nepotvrdili.

Baz Luhrman je však rapperův velký fanoušek a použil jednu z jeho písní pro první trailer k Velkému Gatsbymu. Jaymes Samuel je mladší bratr zpěváka Seala. Jméno si udělal singly Supercool, Landspeeder a Close Your Eyes - tento singl nahrál s herečkou Lucy Liu a rapperem Jayem Electronica, který je pod managmentem společnosti Jaye Z. Samuel také napsal a režíroval připravovaný western They Die By Dawn, v němž si zahraje britský herec Idris Elba, známý například z Promethea.

V hlavních rolích Luhrmanova filmu se objeví Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan nebo Isla Fisher. Baz Luhrman má na kontě filmy Tanec v srdci, Romeo a Julie, na kterém spolupracoval také s DiCapriem, velkolepé Moulin Rouge a drama Austrálie. Premiéra Velkého Gatsbyho je plánována na 17. května.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy