Jay Z spolupracuje na hudbě k Velkému Gatsbymu

Kultura Kultura
7. 1. 2013 9:36
Známý rapper pracuje na soundtracku k Luhrmanově Velkému Gatsbymu
Jay Z
Jay Z | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Rapper Jay Z se podílí na tvorbě soundtracku k Velkému Gatsbymu. Jay Z na hudbě k Luhrmanově remaku spolupracuje s Jaymesem Samuelem, který novinku rozšířil přes Twitter. „Jay Z a já neúnavně pracujeme na hudbě pro očekávaného Velkého Gatsbyho." Ani Jay Z ani tvůrci filmu však oznámení dosud nepotvrdili.

Baz Luhrman je však rapperův velký fanoušek a použil jednu z jeho písní pro první trailer k Velkému Gatsbymu. Jaymes Samuel je mladší bratr zpěváka Seala. Jméno si udělal singly Supercool, Landspeeder a Close Your Eyes - tento singl nahrál s herečkou Lucy Liu a rapperem Jayem Electronica, který je pod managmentem společnosti Jaye Z. Samuel také napsal a režíroval připravovaný western They Die By Dawn, v němž si zahraje britský herec Idris Elba, známý například z Promethea.

V hlavních rolích Luhrmanova filmu se objeví Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan nebo Isla Fisher. Baz Luhrman má na kontě filmy Tanec v srdci, Romeo a Julie, na kterém spolupracoval také s DiCapriem, velkolepé Moulin Rouge a drama Austrálie. Premiéra Velkého Gatsbyho je plánována na 17. května.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Robert Svoboda rezignoval na funkci trenéra hokejistů Zlína

Hokejisté Zlína jsou bez trenéra. Robert Svoboda rezignoval po nedělní porážce s Kladnem a kvůli výkonům v úvodu extraligy, v níž jsou Berani poslední. V osmi zápasech získali pět bodů. Klub o změnách informoval v tiskové zprávě.

"Po duelu v Kladně bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl Svoboda s tím, že chce z mužstva sejmout tlak okolí, který je vyvíjen na něj osobně a mužstva se negativně dotýká.

Berany v zápase na ledě Olomouce povede asistent Martin Hamrlík společně s koučem zlínské juniorky Lubošem Jenáčkem.

Další zprávy