I třetí řada Hry o trůny je nejčastější kořistí pirátů

Kultura Kultura
4. 4. 2013 14:51
Pilotní díl třetí sezóny zlomil rekord v počtu zároveň stahujících
Foto: Aktuálně.cz

Praha - I když dává pirát Salladhor Saan ruce pryč od bojů v Západozemí, jeho internetoví kolegové plení Hru o trůny víc než Železní muži krále Balona.

V neděli odvysílaná úvodní epizoda třetí sezóny fantasy seriálu HBO se podle blogu TorrentFreak stala nejstahovanější v dějinách s miliónem downloadů za necelý den a 160 tisíci zájemci v jednu chvíli. Před ní držel prvenství díl z dnes již ukončeného seriálu Hrdinové (Heroes), také začátek 3. řady se 144 663 stahováními zároveň.     

Podle článku se procentuelně nejvíc pirátů skrývá v Austrálii, která tak dělá čest své minulosti trestanecké kolonie, nicméně na města jich má nejvíc bývalý střed impéria Londýn.

Foto: HBO

Seriál byl již v minulosti označen za největší cíl ilegálního stahování roku 2012. 

Nikolaj Coster-Waldou je navenek mnohem morálnější než jeho postava Jaime „Králokat" Lannister. „Zábavné na tom je, že určitá vaše část si řekne: Teda, my jsme nejkradenější show," říká dánský herec. „Pak si ale uvědomíte, že to je dost špatný, ne? V co můžete akorát doufat je, že i když se na to lidi budou dívat online, pořád si koupí DVD. Ale vzato kolem a kolem je to pořád jenom krádež. Vím, že těm lidem to tak nepřipadá, ale je to pravda."

Jinak k rekordu přistupuje prezident programové sekce HBO Michael Lombardo. „Pravděpodobně bych to neměl říkat, ale je to svého druhu kompliment," prohlásil v souvislosti se zjištěním. "Zájem tu je. A určitě to neovlivnilo prodej DVD. Pirátství je něco, co patří k úspěšnému pořadu na kabelové televizi. Z obecného principu se tomu snažíme předcházet, když ho přímo vidíme, zvláště v systémově podobě, kde lidé prodávají pirátské verze. Trůnoherní policii zatím vysílat nebudeme."

David Benioff, jeden z tvůrců a stálých scénáristů seriálu prohlásil, že show by vydělala neobyčejně peněz navíc, kdyby každý z pirátů zaplatil alespoň 99 centů za stažení. „Říkáte si: Bože, kdybychom za to měli peníze, mohli jsme si dovolit tamtu scénu s draky."         

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy