Hudebnímu žebříčku dominuje Tomáš Klus

Adam Pešek
9. 1. 2012 19:31
Tomáš Klus, Jarek Nohavica a Rytmus se v Česku prodávají nejlépe

Milovaný, nenáviděný a vždy a všude poetický Tomáš Klus má své místo nejen v srdcích mnoha lidí, ovšem i nejvyšších příčkách žebříčku prodejnosti IFPI. Jeho album Racek, nazvané podle moderního dramatu Antona Pavloviče Čechova, se totiž na prvním místě drží už sedmým týdnem a krátcí na něj jsou i další „velikáni" české a slovenské hudební scény.

Překvapivě se na druhé příčce objevila osm let stará deska Babylon oblíbeného písničkáře Jarka Nohavici, nicméně zčásti si toto umístění lze vysvětlit třeba příznivou cenou 129 korun v internetovém obchodě vydavatele Sony Music. Další tři místa už však nijak překvapivá nejsou.

Rytmus, který sám sebe vidí jako nejlepšího československého rappera, aktuální desku Fenomén tentokrát „dojebal" až na trojku. V závěsu za ním se drží záznam z turné Banditi di Praga pivních rockerů Kabát a melancholická deska Baromantika zpěvačky Lenky Dusilové tak v jejich společnosti vypadá téměř nepatřičně.

I dále pak dominují české tituly a v konkurenci dalšího Tomáše Kluse, klasiků Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany nebo Richarda Müllera se na dalších deseti pozicích ze zahraničních hudebníků prosadila pouze zesnulá Amy Winehouse, nemastní neslaní Coldplay a loňská britská senzace Adele.

Premiérově se mezi padesát nejprodávanějších dostala jazzová zpěvačka Yvonne Sanchez se svou komorní živou nahrávkou Songs About Love, američtí rockeři Korn ve spolupráci s dubstepovými producenty (album Path of Totality) a Slovenka Martina Csillagová, vystupující pod jménem Tina.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy