Hřebejkova Svatá čtveřice porazila animovanou Rebelku

Kultura Kultura
28. 8. 2012 7:18
Česká komedie Svatá čtveřice vede víkendový žebříček tržeb
Komedie Jana Hřebejka je na prvním místě žebříčku
Komedie Jana Hřebejka je na prvním místě žebříčku | Foto: Bontonfilm

Praha - Komedie Svatá čtveřice Jana Hřebejka vévodí žebříčku návštěvnosti tuzemských kin. O víkendu film zhlédlo přes 30 tisíc diváků, kteří v pokladnách kin nechali 4 miliony korun.

Na druhé místo klesla animovaná Rebelka s 20 411 diváky a tržbou 2 miliony 902 tisíc korun.

Třetí je Doba ledová 4: Země v pohybu, která se na horních pozicích žebříčku drží už přes dva měsíce. O víkendu animovaný film vidělo necelých 12 tisíc diváků.

Z pátého na čtvrté místo poskočil oplzlý Méďa, jehož si nenechalo přes ujít 7 730 diváků.

V těsném závěsu za americkou komedií je třetí díl batmanovské ságy s názvem Temný rytíř povstal s 7 325 diváky za víkend.

Pokles téměř o 40 procent zaznamenala propad sci-fi Total Recall, která spadl z třetí na šestou příčku. O víkendu film vidělo 7 023 diváků.

Největší pokles návštěvnosti je patrný u komiksového filmu The Amazing Spider-Man. Ten byl minulý týden na 9. pozici, nyní je až patnáctý s 428 diváky za víkend.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kam do kina?

 

Právě se děje

před 36 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy