Hřebejkova Svatá čtveřice porazila animovanou Rebelku

Kultura Kultura
28. 8. 2012 7:18
Česká komedie Svatá čtveřice vede víkendový žebříček tržeb
Komedie Jana Hřebejka je na prvním místě žebříčku
Komedie Jana Hřebejka je na prvním místě žebříčku | Foto: Bontonfilm

Praha - Komedie Svatá čtveřice Jana Hřebejka vévodí žebříčku návštěvnosti tuzemských kin. O víkendu film zhlédlo přes 30 tisíc diváků, kteří v pokladnách kin nechali 4 miliony korun.

Na druhé místo klesla animovaná Rebelka s 20 411 diváky a tržbou 2 miliony 902 tisíc korun.

Třetí je Doba ledová 4: Země v pohybu, která se na horních pozicích žebříčku drží už přes dva měsíce. O víkendu animovaný film vidělo necelých 12 tisíc diváků.

Z pátého na čtvrté místo poskočil oplzlý Méďa, jehož si nenechalo přes ujít 7 730 diváků.

V těsném závěsu za americkou komedií je třetí díl batmanovské ságy s názvem Temný rytíř povstal s 7 325 diváky za víkend.

Pokles téměř o 40 procent zaznamenala propad sci-fi Total Recall, která spadl z třetí na šestou příčku. O víkendu film vidělo 7 023 diváků.

Největší pokles návštěvnosti je patrný u komiksového filmu The Amazing Spider-Man. Ten byl minulý týden na 9. pozici, nyní je až patnáctý s 428 diváky za víkend.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kam do kina?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Ruský plynárenský gigant Gazprom zastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud do prosince nebude nová smlouva

Ruský plynárenský gigant Gazprom pozastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud nebude do začátku prosince podepsán nový dodavatelský kontrakt. Oznámila to dnes podle agentury Interfax firma. Moldavsko po vypršení dřívějšího kontraktu muselo kvůli nedostatku energie vyhlásit stav nouze, upozornila agentura Reuters.

Moldavská premiérka Natalia Gavrilitaová v pátek uvedla, že Moldavsko a Rusko se stále nedokázaly shodnout na ceně a dalších podmínkách nové dohody. Dlouholetý kontrakt s Gazpromem vypršel Moldavsku koncem září, podle listu Kommersant byl ale prodloužen do konce října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy