reklama
 
 

Hollywood si oblíbil Bibli. Do kin míří Pilát Pontský

23. 8. 2012 17:13
Příběh římského místodržitele v Judeji bude ze čtyř pětin založený na dobových pramenech.

Hollywood - Z mytologie Starého zákona nás čeká hned několik zfilmovaných příběhů, bylo tedy jen otázkou času, kdy se Hollywood zaměří i na kratší, ale z hlediska křesťanství důležitější Nový zákon. Scenáristka Vera Blasi (Sex, pochoutky a romantika) se rozhodla dát pro Hollywood dohromady příběh Piláta Pontského, muže, jenž poslal dle svědectví evangelií Ježíše Krista na kříž.

Snímek nazvaný prostě Pontius Pilate má zachytit Římanův život od mládí citlivého válečníkova syna, ze kterého se postupně stane arogantní voják. Místo přislíbené správy Egypta se nakonec dostává do Judeje plné náboženských rozporů a odporu proti římské nadvládě.

Autorka scénáře, která byla vychována v katolické  víře, roky studovala životopisy samotného Piláta a dalších osobností žijících na počátku našeho letopočtu. Pro svůj záměr získala společnost Warner Bros. Coby producent zaštítí film Mark Johnson (série Letopisy Narnie, Chasing Maverickes) .Kromě jiných se ve snímku z historických a biblických postav mají objevit Tiberius, Caligula, Kaifáš, Salome a Máří Magdalena. 

„Máme tu k dispozici římské a židovské historické texty se čtyřmi evangelii a pak tu je prostor ke spekulaci o Pilátově dilematu," vyjádřila se ke své práci Blasi, podle níž spekulace zabírají asi 20%  filmového příběhu. Tón filmu by měl být podobný historickým opusům jako Statečné srdce nebo Gladiátor.

Představitelé společnosti nyní vyjednávají s potenciálními režiséry. 

autor: Kultura | 23. 8. 2012 17:13

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama