Holešovická jatka se změní na šest večerů na klub Blink

Kultura Kultura
3. 12. 2012 8:10
Představí se Teatr Novogo Fronta, Kyklos Galaktikos a další
klub Blink
klub Blink | Foto: Art Prometheus

Praha - Dočasný klub Blink v holešovické tržnici fungoval už v únoru a stal se tehdy přístřeším pro současnou hudbu, divadlo i výtvarné umění. Díky kladným ohlasům budova bývalých jatek ožije v prosinci znovu. Během šesti večerů začínajících 6. prosincem se v něm představí třeba Teatr Novogo Fronta, Kyklos Galaktikos, Kapitán Demo nebo dýdžej Luke Sanger.

Samotný název klubu vychází z anglického výrazu „blink", tedy mrknutí oka. Projekt vznikl již v únoru tohoto roku, kdy si jeho organizátoři zkusili místo oživit - a fungovalo to.

Foto: Aktuálně.cz

„Vždy jsem měl sen, dokázat oživit konkrétní místo, vdechnout mu atmosféru skrze živou kulturu. Spojení již opuštěného, nevyužitého a často industriálního místa a jeho architektury s živou hudbou, divadlem či výtvarným uměním je fascinující," říká organizátor Jakub Vedral.

První večer ve čtvrtek 6. prosince bude stará industriální hala hostit pravděpodobně největší českou silent party, kde do rozdaných sluchátek budou hudbu pouštět Kay Buriánek, Dan Walterstein a další.

Následujícího dne je vystřídá minimalistické techno a house producentů Lukea Sangera či Davea Tarridy, už v klasických „hlasitých" setech. Dále se v klubu Blink bude konat afterparty akce Holešovice Fashion Market, divadelní představení Causa Fatalis v podání souboru Teatr Novogo Fronta či maraton sledování sci-fi sitkomu Červený trpaslík.

Definitivně poslední letošní akce v klubu Blink - v sobotu 15. prosince - pak bude zasvěcena českému alternativnímu hip-hopu. Vystoupí na ní Kapitán Demo, Kyklos Galaktikos a skupina Mutanti hledaj východisko.

Vstupné na jednotlivé večery se pohybují v cenách od 50 do 150 korun. Ve většině případů znamená včasný příchod na party levnější lístek.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Které hudební kluby navštěvujete?

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy