Hobit ovládl kina, ale Harry Potter i upíři táhli víc

Kultura Kultura
18. 12. 2012 10:44
Hobit: Neočekávaná cesta přilákal o víkendu do kin přes 186 tisíc diváků
Hobita si nenechalo ujít přes 180 tisíc diváků.
Hobita si nenechalo ujít přes 180 tisíc diváků. | Foto: Warner Bros.

Praha - Nejnavštěvovanějším filmem uplynulého víkendu byl Hobit: Neočekávaná cesta. Film si nenechalo ujít 186 271 diváků, kteří v pokladnách nechali 28 milionů 401 tisíc korun.

Hobit nechal daleko za sebou ostatní filmy. Ovšem nedokázal za první víkend po premiéře vydělat alespoň přibližně stejně jako první část Harryho Pottera a Relikvie smrti, kterou vidělo před dvěma lety skoro čtvrt milionu lidí. V žebříčku nejúspěšnějších startů pak Hobit zaostal i za druhou částí Harryho Pottera a Relikvie smrti a také za upíry z Rozbřesku - druhou část Twilight ságy: Rozbřesk si zhruba před měsícem nenechalo ujít 213 tisíc lidí.

Na druhé příčce je drama Anna Karenina s 9 590 diváky.

Z druhé na třetí pozici klesl film Atlas mraků. Přes víkend jej zhlédlo 7 199 diváků, za které film utržil 1 milion 50 tisíc korun. Po čtyřech týdnech v kinech film vidělo téměř 110 tisíc diváků.

Čtvrtý je závěrečný díl Twilight ságy s podtitulem Rozbřesk - 2. část s 5626 diváky za víkend. Po pěti týdnech v kinech si film nenechalo ujít necelých 400 tisíc diváků.

Bondovka Skyfall přilákala o víkendu do kin 3 637 diváků, což je pokles o více než polovinu. Doposud film zhlédlo 465 tisíc návštěvníků kin.

Největší propad v žebříčku zaznamenal horor Návrat do Silent Hill, který klesl ze 7. na 15. místo. O víkendu snímek zhlédlo 427 diváků.

I po 18 týdnech se v žebříčku drží animovaná Rebelka. Nyní je na 19. pozici s 260 diváky. Celkem má na kontě 161 tisíc diváků a 21 milionů 428 korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy