Hitparádu vede "andělský" Kryštof před "černými" DM

Kultura ČTK Kultura, ČTK
27. 3. 2013 12:07
Prodej alba kapely Kryštof podpořil úspěch na Cenách Anděl
Richard Krajčo a spol. s Andělem za Album roku 2012
Richard Krajčo a spol. s Andělem za Album roku 2012 | Foto: ČTK

Praha - Do čela české hitparády se po týdnu vrátila kapela Kryštof s albem Inzerát, které bylo na Cenách Anděl vyhlášeno deskou roku. Dosud vedoucí album Davida Bowieho The Next Day kleslo na čtvrté místo, na druhé příčce do hitparády vstupuje nové album skupiny Depeche Mode Delta Machine.

Na třetím místě je deska Lucie Vondráčkové s názvem Oheň. Následuje Jaromír Nohavica s albem Tak mě tu máš, které je nejprodávanější tuzemskou deskou loňského roku. Šestou pozici obsadila další novinka, deska 20/20 Experience od Justina Timberlaka.

Sedmé skončilo album Monkey Business Happiness of Post Modern Age, na osmém jsou Bon Jovi s novinkou What About Now.

Na devátou pozici se dostala deska Vojtěcha Dyka a big bandu B Side Band natočená na koncertu v pražské La Fabrice. Desítku nejprodávanějších nahrávek uzavírá německá rocková kapela Helloween s albem Out Of Hell.

Z tuzemských nahrávek se ještě v první dvacítce objevil Racek od Tomáše Kluse, záznam koncertního turné Anety Langerové Pár míst..., další Nohavicovo album Babylon, Vzduchoprázdniny Karla Plíhala a duety Petra Muka Spolu.

Ze zahraničních alb by ještě velký zájem o nahrávku Exile britského dua Hurts, desku Nicka Cavea Push The Sky Away, starší nahrávku zpěvačky Adele nazvanou 21, album zpěvačky Pink s názvem Truth About Love a chlapeckou skupinu One Direction s deskou Take Me Home.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy