Herečka Renée Zellweger chce režírovat stand-up komika

Kultura Kultura
9. 9. 2012 7:02
Hollywoodská herečka chystá režisérský debut z prostředí stand-up bavičů
Renée Zellwegerová režisérkou
Renée Zellwegerová režisérkou | Foto: Profimedia.cz

Praha – V poslední době stále více herců zkouší režisérský post. Ryan Gosling točí temnou fantasy, Jodie Foster loni zrežírovala drama Pan Bobr, v roce 2009 režisérsky debutovala Drew Barrymore se sportovní komedií Vyfič!

Americká herečka Renée Zellweger (Těžká váha, Chicago, Deník Bridget Jonesové) se podle serveru Hollywood Reporter také chystá zasednout na režisérkou židli. Její debutem bude komedie 4 ½ Minutes, k níž napíše scénář Anthony Tambakis, která napsal vynikající drama Warrior (2011) z boxerského prostředí.

Herečka si ve filmu i zahraje, sekundovat jí bude Johnny Knoxville (Jackass, Legendy z Dogtownu), který ztvární Jimmyho Bennetta, baviče, jehož život se rozpadá, a časem se uchýlí k hlídaní geniálního syna single matky (Zellweger). Knoxvilleova postava je založena na reálném stand-up komikovi Dovu Davidoffovi, jenž s Tombakisem na námětu spolupracoval. Film je zasazen do New Yorku, kde by se také v únoru příštího roku mělo začít natáčet.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 49 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy