Helen Mirren se opět stane královnou Alžbětou II.

Kultura Kultura
22. 6. 2012 11:24
Herečka si zopakuje roli z filmu Královna, tentokrát na jevišti
Foto: MFF Karlovy Vary

Londýn - Britská herečka Helen Mirren si možná opět zahraje současnou panovnici své země. Poprvé se tak stalo v roce 2006, kdy za titulní roli Alžběty II. získala ve filmu Královna Oscara coby nejlepší herečka. Za výkon ve filmu obdržela i Zlatý glóbus.

Nyní dostala nabídku si roli zopakovat v divadelní hře The Audience z pera britského scénáristy a dramatika Petera Morgana, který napsal scénář k výše zmíněnému filmu. Mirren se zanedlouho má stát jednou z nejsledovanějších osobností MFF Karlovy Vary, kde obdrží Křišťálový glóbus za mimořádný přínos světové kinematografii.

Divadelní hra režírovaná Stephenem Daldrym plánuje zmapovat panování Alžběty II. od roku 1952 po diamantové jubileum oslavované v letošním roce. Název evokuje audience mezi královnou a ministerskými předsedy. Měly by zde být odkazy na významné politické události, ale i na královnin soukromý život. Již teď se uvažuje o filmové verzi.    

Helen Mirren se narodila v roce 1945. Známá je z nesčetných rolí v divadle, filmu i televizi. Ze svých postav má oblíbenou sadistickou učitelku z černé filmové  komedie Teaching Mrs. Tingle. V roce 2003 obdržela Řád britského impéria.  

 

Právě se děje

před 35 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy