Helen Mirren se opět stane královnou Alžbětou II.

Kultura Kultura
22. 6. 2012 11:24
Herečka si zopakuje roli z filmu Královna, tentokrát na jevišti
Foto: MFF Karlovy Vary

Londýn - Britská herečka Helen Mirren si možná opět zahraje současnou panovnici své země. Poprvé se tak stalo v roce 2006, kdy za titulní roli Alžběty II. získala ve filmu Královna Oscara coby nejlepší herečka. Za výkon ve filmu obdržela i Zlatý glóbus.

Nyní dostala nabídku si roli zopakovat v divadelní hře The Audience z pera britského scénáristy a dramatika Petera Morgana, který napsal scénář k výše zmíněnému filmu. Mirren se zanedlouho má stát jednou z nejsledovanějších osobností MFF Karlovy Vary, kde obdrží Křišťálový glóbus za mimořádný přínos světové kinematografii.

Divadelní hra režírovaná Stephenem Daldrym plánuje zmapovat panování Alžběty II. od roku 1952 po diamantové jubileum oslavované v letošním roce. Název evokuje audience mezi královnou a ministerskými předsedy. Měly by zde být odkazy na významné politické události, ale i na královnin soukromý život. Již teď se uvažuje o filmové verzi.    

Helen Mirren se narodila v roce 1945. Známá je z nesčetných rolí v divadle, filmu i televizi. Ze svých postav má oblíbenou sadistickou učitelku z černé filmové  komedie Teaching Mrs. Tingle. V roce 2003 obdržela Řád britského impéria.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy