Hank Williams Jr. obvinil Obamu z nenávisti k Americe

Kultura Kultura
23. 8. 2012 12:35
Konzervativní hvězda country označila Obamu za „muslimského prezidenta".

Praha - Během akce Iowa State Fair minulý týden využil třiašedesátiletý Hank Williams Jr., tradiční příznivec republikánů, vlastenectví svých fanoušků. Během skandování „USA!" se chopil mikrofonu a prohlásil: „Máme muslimského prezidenta, který nenávidí farmaření, nenávidí armádu, nenávidí Spojené státy a my nenávidíme jeho." Podle tamějších svědectví se ono radikální prohlášení setkalo s radostným ohlasem.

Williams nedávno ztratil svoji práci pro  kabelovou televizní síť ESPN poté, co právě prezidenta Obamu přirovnal k Adolfu Hitlerovi a až později přiznal, že šlo o extrémní analogii.

Williams není jediným americkým zpěvákem, který svého prezidenta kritizuje. Dave Mustaine, frontman skupiny Megadeth, se nedávno nechal slyšet, že to byl Obama, kdo si objednal útok na sikhský chrám, aby ho mohl společně s dalšími útoky použít coby důvod k omezování práva. „Můj prezident chce zakázat zbraně, a proto si objednává všechny ty vraždy," prohlásil Mustaine doslova. 

Hank Williams Jr. se narodil 26. května 1946 do rodiny stejnojmenného zpěváka country. Pokračováním v otcových šlépějích získal značnou popularitu, především v 80. letech. Svou hudbu je schopen zahrát na mnoho hudebních nástrojů, od kytary až po bubny. V roce 1990 získal Grammy za mix hudby a videa, v nichž spolu se záznamem zesnulého otce zpíval v duetu There´s a Tear in My Beer. V době, kdy Obama kandidoval na prezidenta, se Williams angažoval v kampani jeho soupeře, senátora McCaina.    

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy