Hanák je Ježíš. The Tap Tap v klipu ruší konec světa

Kultura ČTK Kultura, ČTK
1. 10. 2012 17:45
The Tap Tap mají nový klip k písni Konec světa - zrušeno
Foto: ČT

Praha - The Tap Tap, kapela složená z klientů Jedličkova ústavu, natočila videoklip k nové skladbě Konec světa - zrušeno. Premiéru bude mít 5. října v Žižkovském divadle v Praze.

Jeho vznik podpořila společnost Barrandov Studio tím, že umožnila natočit ho ve svém hostivařském studiu. Stala se partnerem benefiční akce Koncert proti konci světa, který se uskuteční v Praze, Brně a Ostravě 20. prosince.

Videoklip vzniká s přípravami tohoto celostátního happeningu, který se před Vánoci uskuteční současně ve třech městech za účasti 12 kapel a mnoha dalších hudebníků z České republiky. Cílem je shromáždit finance na vybavení multifunkčního bezbariérového vzdělávacího centra při Jedličkově ústavu v Praze.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Pokračuje tak spolupráce, navázaná loni v souvislosti s oceňovaným videoklipem k písni Řiditel autobusu, který získal druhé místo v kategorii video soutěže kreativních kampaní Louskáček 2012. "Jsme rádi, že můžeme být u vzniku videoklipu k další skladbě kapely The Tap Tap. Kromě poskytnutí studia jsme výpravě videoklipu pomohli i spoluprací naší divize Fundus," uvedl obchodní ředitel společnosti Barrandov Studio Petr Tichý.

Natáčení opět realizovala produkční společnost Pink Productions v čele s režisérem Radovanem Síbrtem, který stojí i za zmíněným Řiditelem autobusu. Slova k písni Konec světa - zrušeno napsal Tomáš Hanák, hudbu složil Michal Nejtek. Hanák si zahrál i v právě dokončovaném videoklipu společně s Xindlem X a samozřejmě "taptapáky" samotnými.

Kapelu The Tap Tap v roce 1998 založil a dodnes vede Šimon Ornest. V souboru hrají převážně handicapovaní studenti a absolventi Jedličkova ústavu v Praze. Mezi umělce se souborem spolupracující patří vedle Xindla X a Tomáše Hanáka také Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert a Dan Bárta. The Tap Tap hrají vlastní skladby i originálně přepracované písně jiných umělců.

Šimon Ornest věří, že spolupráce s Barrandovem bude pokračovat. "Pokud se nám ovšem s The Tap Tap podaří letošnímu konci světa zabránit," dodal.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy