Hanák je Ježíš. The Tap Tap v klipu ruší konec světa

Kultura ČTK Kultura, ČTK
1. 10. 2012 17:45
The Tap Tap mají nový klip k písni Konec světa - zrušeno
Foto: ČT

Praha - The Tap Tap, kapela složená z klientů Jedličkova ústavu, natočila videoklip k nové skladbě Konec světa - zrušeno. Premiéru bude mít 5. října v Žižkovském divadle v Praze.

Jeho vznik podpořila společnost Barrandov Studio tím, že umožnila natočit ho ve svém hostivařském studiu. Stala se partnerem benefiční akce Koncert proti konci světa, který se uskuteční v Praze, Brně a Ostravě 20. prosince.

Videoklip vzniká s přípravami tohoto celostátního happeningu, který se před Vánoci uskuteční současně ve třech městech za účasti 12 kapel a mnoha dalších hudebníků z České republiky. Cílem je shromáždit finance na vybavení multifunkčního bezbariérového vzdělávacího centra při Jedličkově ústavu v Praze.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Pokračuje tak spolupráce, navázaná loni v souvislosti s oceňovaným videoklipem k písni Řiditel autobusu, který získal druhé místo v kategorii video soutěže kreativních kampaní Louskáček 2012. "Jsme rádi, že můžeme být u vzniku videoklipu k další skladbě kapely The Tap Tap. Kromě poskytnutí studia jsme výpravě videoklipu pomohli i spoluprací naší divize Fundus," uvedl obchodní ředitel společnosti Barrandov Studio Petr Tichý.

Natáčení opět realizovala produkční společnost Pink Productions v čele s režisérem Radovanem Síbrtem, který stojí i za zmíněným Řiditelem autobusu. Slova k písni Konec světa - zrušeno napsal Tomáš Hanák, hudbu složil Michal Nejtek. Hanák si zahrál i v právě dokončovaném videoklipu společně s Xindlem X a samozřejmě "taptapáky" samotnými.

Kapelu The Tap Tap v roce 1998 založil a dodnes vede Šimon Ornest. V souboru hrají převážně handicapovaní studenti a absolventi Jedličkova ústavu v Praze. Mezi umělce se souborem spolupracující patří vedle Xindla X a Tomáše Hanáka také Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert a Dan Bárta. The Tap Tap hrají vlastní skladby i originálně přepracované písně jiných umělců.

Šimon Ornest věří, že spolupráce s Barrandovem bude pokračovat. "Pokud se nám ovšem s The Tap Tap podaří letošnímu konci světa zabránit," dodal.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 3 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

před 36 minutami

Pietro Filipi je v konkurzu, česká módní společnost dluží asi 513 milionů korun

Městský soud v Praze rozhodl o prohlášení konkurzu na společnost Pietro Filipi. Věřitelům dluží asi 513 milionů korun, z toho je objem zajištěných pohledávek zhruba 49 milionů korun. V konkurzu je také společnost Pietro Filipi stores, která provozovala maloobchodní prodejny této české módní značky. V jejím případě výše pohledávek činí přibližně 182 milionů korun, většina je nezajištěných. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Oděvní značka Pietro Filipi působila na českém trhu od roku 1993.

Insolvenční řízení s oběma společnostmi bylo zahájeno v únoru. Důvodem byla pandemie koronaviru a nucené uzavření obchodů. Kvůli nedostatku financí majitel firem Michal Mička nebyl schopen pokračovat v hledání investorů a případné reorganizaci společností. S pohledávkami ke společnosti Pietro Filipi se od začátku insolvenčního řízení přihlásilo 153 věřitelů, u Pietro Filipi stores jich je 52.

Zdroj: ČTK
Další zprávy