Gott se Štaidlem vystoupali na vrchol české hitparády

Kultura ČTK Kultura, ČTK
30. 1. 2013 10:24
Na dalších místech je Kryštof, Nohavica, německý metal a Klus
Český slavík 2012 - Karel Gott
Český slavík 2012 - Karel Gott | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Praha - V čele hitparády je album Konec ptačích árií, na němž jsou texty Jiřího Štaidla v podání Karla Gotta. Kompilace vyšla u příležitosti Štaidlových nedožitých 70. narozenin, které připadly na 22. ledna. Dosud vedoucí nahrávka Inzerát od skupiny Kryštof je druhá.

Na třetím místě je deska Jaromíra Nohavici Tak mě tu máš, následuje nové album populární německé metalové kapely Helloween s názvem Straight Out Of Hell. Nejprodávanější nahrávka let 2011 a 2012, Racek od Tomáše Kluse, je pátá. Šestá příčka patří soundtracku z filmu Bídníci, na sedmé se umístila nahrávka zpěvačky Adele s názvem 21 a v první desítce, tentokrát na osmém místě, zůstává nahrávka Vojtěcha Dyka a big bandu B Side Band natočená na koncertu v pražské La Fabrice. Deváté místo obsadilo album Jediný čo hreší slovenského rappera Rytmuse a první desítku nejprodávanějších nahrávek uzavírá Klusova debutová deska Cesta do záhu(d)by.

Do druhé desítky nejprodávanějších alb se dostala také kompilace Petra Hapky Pozdní sběr, Vzduchoprázdniny Karla Plíhala, koncertní pocta Michalu Horáčkovi, která se loni uskutečnila ve Státní opeře v Praze u příležitosti jeho šedesátin, další Klusovo album Hlavní uzávěr splínu a Radůza s nahrávkou Ocelový město.

Ze zahraničních alb se v popředí hitparády objevila britská chlapecká pětice One Direction a její deska s názvem Take Me Home, zpěvačka Pink s nahrávkou About Love, vzpomínkový koncert Led Zeppelin Celebration Day, eponymní album zpěvačky Zaz a Rihanna a její Unapologetic.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy